Atšķirības starp "Giljotinēšana" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Giljotinēšana''' - nāvessoda veids, nocērtot notiesātā galvu ar giljotīnas (stacionāra koka konstrukcija ar smagu asmeni) palīdzību. Soda izpildes iekārta nosaukta tās izgudrotāja ārsta Giljotīna (''Guillotin'') vārdā - [[Lielā franču revolūcija|Lielās Francijas revolūcijas]] laikā bendes nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, sodot ar nāvi "tautas ienaidniekus", un šāda mašīna atviegloja to darbu, paātrināja procesu un palielināja nogalināto skaitu laika posmā.
+
'''Giljotinēšana''' - nāvessoda veids, nocērtot notiesātā galvu ar giljotīnas (stacionāra koka konstrukcija ar ērti paceļamu un nolaižamu smagu asmeni) palīdzību. Soda izpildes iekārta nosaukta tās izgudrotāja ārsta Giljotīna (''Guillotin'') vārdā - [[Lielā franču revolūcija|Lielās Francijas revolūcijas]] laikā bendes nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, sodot ar nāvi "tautas ienaidniekus", un šāda mašīna atviegloja to darbu, paātrināja procesu un palielināja nogalināto skaitu laika posmā.
  
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 13. augusts, plkst. 15.25

Giljotinēšana - nāvessoda veids, nocērtot notiesātā galvu ar giljotīnas (stacionāra koka konstrukcija ar ērti paceļamu un nolaižamu smagu asmeni) palīdzību. Soda izpildes iekārta nosaukta tās izgudrotāja ārsta Giljotīna (Guillotin) vārdā - Lielās Francijas revolūcijas laikā bendes nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, sodot ar nāvi "tautas ienaidniekus", un šāda mašīna atviegloja to darbu, paātrināja procesu un palielināja nogalināto skaitu laika posmā.