Atšķirības starp "Gomindāns" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Gomindāns''' vienk. ķīn. 中国国民党, trad. ķīn. 中國國民黨, piņj. ''Zhōngguó Guómíndǎng'' — '''Ķīnas Tautas partija''') - kreisi orientēta [[politiskā partija]] Ķīnā, Izveidota 1912. gadā, apvienojoties revolucionārajai kustībai ''Tunmenhoi'' ar vairākām liberālām partijām. Līderis [[Suņjatsens]]. 1923-24. gados kļuva par daudzskaitlīgāko un dominējošo partiju Ķīnā. Pēc Suņjatsena nāves 1925. gadā, jaunā līdera ģenerāļa [[Čankaiši]] vadībā lielā mērā savā ideoloģijā sāka balstīties arī uz [[Nacionālisms|nacionālismu]]. Zaudēja savas varas puzīcijas pilsoņu karā (1946-1949) un evakuējās uz Taivānas salu,.
+
'''Gomindāns''' (vienk. ķīn. 中国国民党, trad. ķīn. 中國國民黨, piņj. ''Zhōngguó Guómíndǎng'' — '''Ķīnas Tautas partija''') - kreisi orientēta [[politiskā partija]] Ķīnā, Izveidota 1912. gadā, apvienojoties revolucionārajai kustībai ''Tunmenhoi'' ar vairākām liberālām partijām. Līderis [[Suņjatsens]]. 1923-24. gados kļuva par daudzskaitlīgāko un dominējošo partiju Ķīnā. Pēc Suņjatsena nāves 1925. gadā, jaunā līdera ģenerāļa [[Čankaiši]] vadībā lielā mērā savā ideoloģijā sāka balstīties arī uz [[Nacionālisms|nacionālismu]]. Zaudēja savas varas puzīcijas pilsoņu karā (1946-1949) un evakuējās uz Taivānas salu,.
  
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 28. jūnijs, plkst. 14.08

Gomindāns (vienk. ķīn. 中国国民党, trad. ķīn. 中國國民黨, piņj. Zhōngguó GuómíndǎngĶīnas Tautas partija) - kreisi orientēta politiskā partija Ķīnā, Izveidota 1912. gadā, apvienojoties revolucionārajai kustībai Tunmenhoi ar vairākām liberālām partijām. Līderis Suņjatsens. 1923-24. gados kļuva par daudzskaitlīgāko un dominējošo partiju Ķīnā. Pēc Suņjatsena nāves 1925. gadā, jaunā līdera ģenerāļa Čankaiši vadībā lielā mērā savā ideoloģijā sāka balstīties arī uz nacionālismu. Zaudēja savas varas puzīcijas pilsoņu karā (1946-1949) un evakuējās uz Taivānas salu,.