Atšķirības starp "Gvelfi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Gvelfi''' (no Bavārijas un Saksijas hercogu dinastijas apzīmējuma) – apvienojošs apzīmējums [[Pāvests|pāvestu]] politiskās līnijas atbalstītājiem un [[Sv. Romas impērija]]s ķeizaru varas politiskajiem pretiniekiem Itālijas zemēs 13.-15. gs. Apvienoja tos politiskos spēkus un figūras, kas bija pret ķeizaru varas pieaugumu. Pirmo reizi avotos jēdziens parādā Florencē, 1215. gadā. No 14. gs. Florencē un Toskānas pilsētās parādās dalījums “melnajos” un “baltajos” gvelfos, jeb bruņniecībā un pilsētniekos.
+
'''Gvelfi''' (no Bavārijas un Saksijas hercogu dinastijas ''Welfen'' apzīmējuma; it. ''guelfi'', an. ''Guelphs'', fr. ''guelfes'', vc. ''Guelfen''. kr. ''гвельфы'') – apvienojošs apzīmējums [[Pāvests|pāvestu]] politiskās līnijas atbalstītājiem un [[Sv. Romas impērija]]s ķeizaru varas politiskajiem pretiniekiem Itālijas zemēs 13.-15. gs. Apvienoja tos politiskos spēkus un figūras, kas bija pret ķeizaru varas pieaugumu. Pirmo reizi avotos jēdziens parādā Florencē, 1215. gadā. No 14. gs. Florencē un Toskānas pilsētās parādās dalījums “melnajos” un “baltajos” gvelfos, jeb bruņniecībā un pilsētniekos.
 +
 
 +
Skat. arī: [[gibellīni]]
  
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]
 
[[Kategorija:Politiskās partijas un organizācijas]]

Pašreizējā versija, 2022. gada 22. februāris, plkst. 12.57

Gvelfi (no Bavārijas un Saksijas hercogu dinastijas Welfen apzīmējuma; it. guelfi, an. Guelphs, fr. guelfes, vc. Guelfen. kr. гвельфы) – apvienojošs apzīmējums pāvestu politiskās līnijas atbalstītājiem un Sv. Romas impērijas ķeizaru varas politiskajiem pretiniekiem Itālijas zemēs 13.-15. gs. Apvienoja tos politiskos spēkus un figūras, kas bija pret ķeizaru varas pieaugumu. Pirmo reizi avotos jēdziens parādā Florencē, 1215. gadā. No 14. gs. Florencē un Toskānas pilsētās parādās dalījums “melnajos” un “baltajos” gvelfos, jeb bruņniecībā un pilsētniekos.

Skat. arī: gibellīni