Atšķirības starp "Hellēnisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Hellēnisms''' – antīkās vēstures periods no aptuveni 336. g. p.m.ē., (Maķedonijas Aleksandra valdīšanas sākuma), līdz aptuveni 30. g. p.m.ē., kad Romas impērija pakļāva senos grieķus. Vārds „hellēnisks” nozīmē „grieķiem radniecīgs” – Vidusjūras piekrastes un Rietumāzijas tautu politiskās, saimnieciskas un kultūras dzīves ietekmēšanās no senajiem grieķiem.
+
'''Hellēnisms''' – antīkās vēstures periods no aptuveni 336. g. p.m.ē., (Maķedonijas Aleksandra valdīšanas sākuma), līdz aptuveni 30. g. p.m.ē., kad Romas impērija pakļāva senos grieķus. Terminu "hellēnisms" 19. gs. vidū ieviesa vācu vēsturnieks Johans Gustavs Droizens tādā nozīmē nozīmē kā „grieķiem radniecīgs” – apzīmējot ar šo jēdzienu Vidusjūras piekrastes un Rietumāzijas tautu politiskās, saimnieciskas un kultūras dzīves ietekmēšanos no senajiem grieķiem.
  
 
[[Kategorija:Kultūra]]
 
[[Kategorija:Kultūra]]

Versija, kas saglabāta 2019. gada 18. februāris, plkst. 09.25

Hellēnisms – antīkās vēstures periods no aptuveni 336. g. p.m.ē., (Maķedonijas Aleksandra valdīšanas sākuma), līdz aptuveni 30. g. p.m.ē., kad Romas impērija pakļāva senos grieķus. Terminu "hellēnisms" 19. gs. vidū ieviesa vācu vēsturnieks Johans Gustavs Droizens tādā nozīmē nozīmē kā „grieķiem radniecīgs” – apzīmējot ar šo jēdzienu Vidusjūras piekrastes un Rietumāzijas tautu politiskās, saimnieciskas un kultūras dzīves ietekmēšanos no senajiem grieķiem.