Atšķirības starp "Idejiskums" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Idejiskums''' - [[Marksisms|marksismā]] "konsekventa uzticība viengabalainai progresa ideju un tām atbilstošo sociālo, tikumisko un estētisko ideālu sistēmai. Idejiskuma augstākā forma - komunistiskais idejiskums: marksistiski ļeņiniskais pasaules uzskats", kam tiek pakārtota jebkura indivīda darbība. [[PSRS]] idejiskums bija pamatkritērijs jebkuras darbības izvērtēšanai, un kalpoja par pamatu tam, vai kas tiek atļauts, vai aizliegts. Marksistiskajos režīmos idejiskumu mērķtiecīgi centās ieaudzināt ar [[Idejiski politiskā audzināšana|idejiski politiskās audzināšanas]] palīdzību.
+
'''Idejiskums''' - [[Marksisms|marksismā]] "konsekventa uzticība viengabalainai progresa ideju un tām atbilstošo sociālo, tikumisko un estētisko ideālu sistēmai. Idejiskuma augstākā forma - komunistiskais idejiskums: marksistiski ļeņiniskais pasaules uzskats", kam tiek pakārtota jebkura indivīda darbība. [[PSRS]] idejiskums bija pamatkritērijs jebkuras darbības izvērtēšanai, un kalpoja par pamatu tam, vai kas tiek atļauts, vai aizliegts. 20. gs. marksistiskajos režīmos idejiskumu mērķtiecīgi centās ieaudzināt ar [[Idejiski politiskā audzināšana|idejiski politiskās audzināšanas]] palīdzību.
  
 
[[Kategorija:Marksisms]]
 
[[Kategorija:Marksisms]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 5. jūlijs, plkst. 11.54

Idejiskums - marksismā "konsekventa uzticība viengabalainai progresa ideju un tām atbilstošo sociālo, tikumisko un estētisko ideālu sistēmai. Idejiskuma augstākā forma - komunistiskais idejiskums: marksistiski ļeņiniskais pasaules uzskats", kam tiek pakārtota jebkura indivīda darbība. PSRS idejiskums bija pamatkritērijs jebkuras darbības izvērtēšanai, un kalpoja par pamatu tam, vai kas tiek atļauts, vai aizliegts. 20. gs. marksistiskajos režīmos idejiskumu mērķtiecīgi centās ieaudzināt ar idejiski politiskās audzināšanas palīdzību.