Atšķirības starp "Izolacionisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
(jauns šķirklis)
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Izolacionisms''' - ASV ārpolitikas princips, kura pamatā bija ideja par neiejaukšanos Eiropas valstu politikā un militāros konfliktos ārpus Amerikas kontinenta. Juridiski noformulēts t.s. [[Monro doktrīna|Monro doktrīnā]] 1823. gadā.
+
'''Izolacionisms''' - ASV ārpolitikas pa laikam uzturēts princips, kura pamatā bija ideja par neiejaukšanos Eiropas valstu politikā un militāros konfliktos ārpus Amerikas kontinenta. Juridiski noformulēts t.s. [[Monro doktrīna|Monro doktrīnā]] 1823. gadā. Īstenots atkarībā no tā, vai izolacionisma piekritēji bija pie varas, vei nē. Tā, piemēram, izolacionisma ietekmē ASV neratificēja 1919. gada Versaļas miera līgumu, neiestājās Tautu Savienībā.
  
  
 
[[Kategorija:Ideoloģijas un politika]]
 
[[Kategorija:Ideoloģijas un politika]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 5. jūlijs, plkst. 12.22

Izolacionisms - ASV ārpolitikas pa laikam uzturēts princips, kura pamatā bija ideja par neiejaukšanos Eiropas valstu politikā un militāros konfliktos ārpus Amerikas kontinenta. Juridiski noformulēts t.s. Monro doktrīnā 1823. gadā. Īstenots atkarībā no tā, vai izolacionisma piekritēji bija pie varas, vei nē. Tā, piemēram, izolacionisma ietekmē ASV neratificēja 1919. gada Versaļas miera līgumu, neiestājās Tautu Savienībā.