Jaunatnei kaitīgas literatūras saraksta papildinājums 2.12.1936.

No ''Vēsture''
Versija 2009. gada 22. augusts, plkst. 09.09, kādu to atstāja Buks Artis (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Jaunatnei kaitīgas literatūras saraksta papildinājums

Jaunatnei kaitīgas literatūras apkarošanas komisija, pamatojoties uz Likumu par jaunatnes pasargāšanu no sēnalu un neķītrību literatūras, š. g. 30. novembra sēdē nolēma uzņemt jaunatnei kaitīgas literatūras sarakstā:

  • 252. Sappers ,,Kapteiņa Drumonda lielā dēka". Romāns. ,,Zelta grauds" izdevums — Rīgā. Iespiests Armijas spiestuvē, Rīgā.
  • 253. A. Pogners ,,Desmit šausmu stundas". Romāns. ,,Dzintarzeme" izdevums — Rīgā. Iespiests ,,Grāmatu Draugs" spiestuvē, Rīgā.
  • 254. ,,Pūcesspieģeļa satīriskais kalendārs" 1937. Izdevniecības literatūra" izdevums — Rīgā. Grāmatu spiest, kooper. ,,Grāmatrūpnieks", Rīgā.

Saskaņā ar likumu par jaunatnes pasargāšanu no sēnalu un neķītrību literatūras („Vald. Vēstn." 1932. g. 120. num.) un iekšlietu ministra 1934. g. 18. maija rīkojumu („Vald. Vēstn." 1934.g.l 10.num.) šai sarakstā uzņemto literatūru nav atļauts: 1) izplatīt ar kolportieru palīdzību; 2) atklāti izlikt vai piedāvāt grāmatu veikalos vai publiskās vietās, atklāti izlikt tirgotavu telpās, skatu logos vai citās redzamās vietās un arī turēt kioskos vai citās poligrā-fisko iestāžu ražojumu izdalīšanas vietās; 3) izplatīt sludinājumu vai kādā citā pasū-tījumu vākšanas ceļā; 4) piedāvāt pirkšanai 5) izsniegt par maksu vai bezmaksas 6) turēt skolu vai jaunatnes bibliotēkās.

Rīgā, 1936. g. 1. decembrī.
Priekšsēdētājs prof. V. Maldonis.
Sekretārs K. Vilde.

Valdības Vēstnesis. Trešdiena, 2. decembris, 1936.