Atšķirības starp "Jurģi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Jurģi''' jeb '''Jurģa diena''' (kr. ''Юрьев день'') - Austrumeiropā diena, kad beidzās saimnieciskais gads, nomas un darba līgumu termiņi, savkārt nomnieki un laukstrādnieki drīkstēja slēgt jaunus darba vai nomas līgumus un pārcelties uz jauno darba vai nomas vietu uz dzīvi (sarunvalodā par "jurģiem" dēvēja pārcelšanos uz jaunu dzīvesvietu kā tādu). [[Maskavas cariste|Maskavas caristē]] XV-XVI gs. "jurģi" bija 26. novembrī (p.v.st.) - nedēļu pirms un nedēļu pēc šī datuma. [[Baltijas guberņas |Baltijas guberņu]] 18.-19. gs. [[Zemnieku tiesības|zemnieku likumos]] "jurģi" tika noteikti 23. aprīlī (p.v.st.).
+
'''Jurģi''' jeb '''Jurģa diena''' (kr. ''Юрьев день'') - Austrumeiropā diena, kad beidzās saimnieciskais gads, nomas un darba līgumu termiņi, savkārt nomnieki un laukstrādnieki drīkstēja slēgt jaunus darba vai nomas līgumus un pārcelties uz jauno darba vai nomas vietu uz dzīvi (sarunvalodā par "jurģiem" dēvēja pārcelšanos uz jaunu dzīvesvietu kā tādu). [[Maskavas cariste|Maskavas caristē]] XV-XVI gs. "jurģi" bija 26. novembrī (p.v.st.) - nedēļu pirms un nedēļu pēc šī datuma. [[Baltijas guberņas |Baltijas guberņu]] 18.-19. gs. [[Zemnieku tiesības|zemnieku likumos]] "jurģi" tika noteikti 23. aprīlī (p.v.st.) - sv. Jura dienā.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2022. gada 22. aprīlis, plkst. 15.41

Jurģi jeb Jurģa diena (kr. Юрьев день) - Austrumeiropā diena, kad beidzās saimnieciskais gads, nomas un darba līgumu termiņi, savkārt nomnieki un laukstrādnieki drīkstēja slēgt jaunus darba vai nomas līgumus un pārcelties uz jauno darba vai nomas vietu uz dzīvi (sarunvalodā par "jurģiem" dēvēja pārcelšanos uz jaunu dzīvesvietu kā tādu). Maskavas caristē XV-XVI gs. "jurģi" bija 26. novembrī (p.v.st.) - nedēļu pirms un nedēļu pēc šī datuma. Baltijas guberņu 18.-19. gs. zemnieku likumos "jurģi" tika noteikti 23. aprīlī (p.v.st.) - sv. Jura dienā.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 285. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu