Atšķirības starp "Kaļķu ceplis" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kaļķu ceplis''' (vc. ''limekiln'', kr. ''известеобжигательная печь'') - [[manufaktūra]]s tipa ražotne nedzēsta kaļķa (kalcija oksīds, CaO) ieguvei dekarbonizējot kaļķakmeni (CaCO3) vai dolomītu (CaCO3, MgCO3) viduslaikos un jaunajos laikos. [[Kurzemes un Zemgales hercogiste|Kurzemes un Zemgales hercogistē]] XVII-XVIII gs. bija aptuveni 25-30 kaļķu cepļi (lielāko tiesu Abavas un Ventas baseinos), no kuriem lielākie bija: Jelgavā (600 [[Lasts|lastu]] kaļķu gadā), Biržos (600 lastu kaļķu gadā) un Iecavā (480 lastu kaļķu gadā).
+
'''Kaļķu ceplis''' (vc. ''Kalkofen'', an. ''lime kiln'', kr. ''известеобжигательная печь'') - [[manufaktūra]]s tipa ražotne nedzēsta kaļķa (kalcija oksīds, CaO) ieguvei dekarbonizējot kaļķakmeni (CaCO3) vai dolomītu (CaCO3, MgCO3) viduslaikos un jaunajos laikos. [[Kurzemes un Zemgales hercogiste|Kurzemes un Zemgales hercogistē]] XVII-XVIII gs. bija aptuveni 25-30 kaļķu cepļi (lielāko tiesu Abavas un Ventas baseinos), no kuriem lielākie bija: Jelgavā (600 [[Lasts|lastu]] kaļķu gadā), Biržos (600 lastu kaļķu gadā) un Iecavā (480 lastu kaļķu gadā).
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2014. gada 7. februāris, plkst. 13.10

Kaļķu ceplis (vc. Kalkofen, an. lime kiln, kr. известеобжигательная печь) - manufaktūras tipa ražotne nedzēsta kaļķa (kalcija oksīds, CaO) ieguvei dekarbonizējot kaļķakmeni (CaCO3) vai dolomītu (CaCO3, MgCO3) viduslaikos un jaunajos laikos. Kurzemes un Zemgales hercogistē XVII-XVIII gs. bija aptuveni 25-30 kaļķu cepļi (lielāko tiesu Abavas un Ventas baseinos), no kuriem lielākie bija: Jelgavā (600 lastu kaļķu gadā), Biržos (600 lastu kaļķu gadā) un Iecavā (480 lastu kaļķu gadā).

Resursi internetā par šo tēmu