Atšķirības starp "Kanoniskās tiesības" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kanoniskās tiesības''' (lat. ''jus canonicum''; no sengr. ''kanon'' - burt. "taisna nūja", - "mērkoks", "likums, norma") - šaurākā nozīmē likums, ko izdevusi [[sinode]], [[baznīcas koncils]] vai personīgi [[bīskaps]], plašākā nozīmē pirmsreformācijas Rietumu kristīgās baznīcas tiesības unpēcreformācijas [[Romas katoļu Baznīca]]s tiesības, kas regulē baznīcas iekšējo organizāciju, tās attiecības ar valsti, reglamentē garīdzniecības dzīvi, kā arī viduslaikos tās atrunāja civilo un krimināltiesību jomu, tādējādi pakļaujot arī laicīgās personas Baznīcas jurisdikcijai.
+
'''Kanoniskās tiesības''' (lat. ''ius canonicum''; no sengr. ''kanon'' - burt. "taisna nūja", - "mērkoks", "likums, norma") - šaurākā nozīmē likums, ko izdevusi [[sinode]], [[baznīcas koncils]] vai personīgi [[bīskaps]], plašākā nozīmē pirmsreformācijas Rietumu kristīgās Baznīcas tiesību - [[Eklēziskās tiesības|eklēzisko tiesību]], - daļa (lat. ''Corpus iuris canonici'') un pēcreformācijas [[Romas katoļu Baznīca]]s tiesības, kas regulē baznīcas iekšējo organizāciju, tās attiecības ar valsti, reglamentē [[garīdzniecība]]s dzīvi, kā arī viduslaikos tās atrunāja civilo un krimināltiesību jomu, tādējādi pakļaujot arī laicīgās personas Baznīcas jurisdikcijai.
 +
 
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://home.lanet.lv/~rbalodis/Baznicu%20Tiesibas/Raksti/Kanoniskas_Tiesibas_2007.pdf Balodis R. Kanoniskās tiesības. (.pdf)]
  
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]

Versija, kas saglabāta 2009. gada 2. oktobris, plkst. 15.01

Kanoniskās tiesības (lat. ius canonicum; no sengr. kanon - burt. "taisna nūja", - "mērkoks", "likums, norma") - šaurākā nozīmē likums, ko izdevusi sinode, baznīcas koncils vai personīgi bīskaps, plašākā nozīmē pirmsreformācijas Rietumu kristīgās Baznīcas tiesību - eklēzisko tiesību, - daļa (lat. Corpus iuris canonici) un pēcreformācijas Romas katoļu Baznīcas tiesības, kas regulē baznīcas iekšējo organizāciju, tās attiecības ar valsti, reglamentē garīdzniecības dzīvi, kā arī viduslaikos tās atrunāja civilo un krimināltiesību jomu, tādējādi pakļaujot arī laicīgās personas Baznīcas jurisdikcijai.

Resursi internetā par šo tēmu