Atšķirības starp "Lielā Armēnija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m ("Armēnija Lielā" pārdēvēju par "Lielā Armēnija")
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Lielā Armēnija''' - senarmēņu valsts VI gs.p.m.ē.-387. g.p.m.ē. Izveidojās pēc [[Urartu valsts]] sabrukuma, sākotnēji kā [[Ahemenīdu valsts|Ahemenīdu]] [[vasaļvalsts]], līdz IV-III gs.p.m.ē. pilnīgi suverēna, bet III-II gs.p.m.ē. mijā nonāca atkarībā no [[Seleikīdu valsts]]. Atkal pilnīgu suverenitāti atguva 189. g.p.m.ē., bet lielāko uzplaukumu sasniedza I gs.p.m.ē. Tigrana II valdīšanas laikā. 387. g. tika sadalīta starp [[Bizantijas impērija|Bizantiju]] un [[Sasanīdu Persija|Sasanīdu Persiju]].
+
'''Lielā Armēnija''' (angl. ''Great Armenia'') - senarmēņu valsts VI gs.p.m.ē.-387. g.p.m.ē. Izveidojās pēc [[Urartu valsts]] sabrukuma, sākotnēji kā [[Ahemenīdu valsts|Ahemenīdu]] [[vasaļvalsts]], līdz IV-III gs.p.m.ē. pilnīgi suverēna, bet III-II gs.p.m.ē. mijā nonāca atkarībā no [[Seleikīdu valsts]]. Atkal pilnīgu suverenitāti atguva 189. g.p.m.ē., bet lielāko uzplaukumu sasniedza I gs.p.m.ē. Tigrana II valdīšanas laikā. 387. g. tika sadalīta starp [[Bizantijas impērija|Bizantiju]] un [[Sasanīdu Persija|Sasanīdu Persiju]].
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 28. septembris, plkst. 10.39

Lielā Armēnija (angl. Great Armenia) - senarmēņu valsts VI gs.p.m.ē.-387. g.p.m.ē. Izveidojās pēc Urartu valsts sabrukuma, sākotnēji kā Ahemenīdu vasaļvalsts, līdz IV-III gs.p.m.ē. pilnīgi suverēna, bet III-II gs.p.m.ē. mijā nonāca atkarībā no Seleikīdu valsts. Atkal pilnīgu suverenitāti atguva 189. g.p.m.ē., bet lielāko uzplaukumu sasniedza I gs.p.m.ē. Tigrana II valdīšanas laikā. 387. g. tika sadalīta starp Bizantiju un Sasanīdu Persiju.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. Valters P. - Divergens: Rīga, 2001., 50. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu