Atšķirības starp "Mazā Indija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Mazā Indija''' - grūti nosakāma ģeogrāfiska reģiona apzīmējums, sastopams [[Viduslaiki|viduslaiku]] latīņu literatūrā. Dažādi autori tā dēvē dažādas zemes dienvidaustrumos no Vidusjūras, jo viduslaiku priekšstatos Indija bija kaut kur blakus Etiopijai, kas izrietēja no koncepcijas, ka 4 Bībelē minētās upes iztekot no viena reģiona. Piemēram, Kosma Indikoplevs (''Κόσμας Ἰνδικοπλεύστης'') savā "Kristīgajā topogrāfijā" tā apzīmē Dienvidarābiju un Abesīniju, bet Marko Polo - Indoķīnu (bet Abesīniju dēvē par Vidusindiju), brālis Jordans de Severaks  - mūsdienu Rietumpakistānu, bet bizantiešu un sīriešu autori par Indiju dēvēja visas Indijas okeāna apskalotās zemes no Sarkanās jūras uz austrumiem. Tāpēc tās konkrētā tekstā minētās Mazās Indijas iespējamo ģeogrāfisko atrašanos jānosaka pēc konteksta un autora.
+
'''Mazā Indija''' - grūti nosakāma ģeogrāfiska reģiona apzīmējums, sastopams [[Viduslaiki|viduslaiku]] latīņu literatūrā. Dažādi autori tā dēvē dažādas zemes dienvidaustrumos no Vidusjūras, jo viduslaiku priekšstatos Indija bija kaut kur blakus Etiopijai, kas izrietēja no koncepcijas, ka 4 Bībelē minētās upes iztekot no viena reģiona. Piemēram, Kosma Indikoplevs (''Κόσμας Ἰνδικοπλεύστης'') savā "Kristīgajā topogrāfijā" tā apzīmē Dienvidarābiju un Abesīniju, Joanns Plano de Karpini - Etiopiju, bet Marko Polo - Indoķīnu (bet Abesīniju dēvē par Vidusindiju), brālis Jordans de Severaks  - mūsdienu Rietumpakistānu, bet bizantiešu un sīriešu autori par Indiju dēvēja visas Indijas okeāna apskalotās zemes no Sarkanās jūras uz austrumiem. Tāpēc tās konkrētā tekstā minētās Mazās Indijas iespējamo ģeogrāfisko atrašanos jānosaka pēc konteksta un autora.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2013. gada 26. decembris, plkst. 18.53

Mazā Indija - grūti nosakāma ģeogrāfiska reģiona apzīmējums, sastopams viduslaiku latīņu literatūrā. Dažādi autori tā dēvē dažādas zemes dienvidaustrumos no Vidusjūras, jo viduslaiku priekšstatos Indija bija kaut kur blakus Etiopijai, kas izrietēja no koncepcijas, ka 4 Bībelē minētās upes iztekot no viena reģiona. Piemēram, Kosma Indikoplevs (Κόσμας Ἰνδικοπλεύστης) savā "Kristīgajā topogrāfijā" tā apzīmē Dienvidarābiju un Abesīniju, Joanns Plano de Karpini - Etiopiju, bet Marko Polo - Indoķīnu (bet Abesīniju dēvē par Vidusindiju), brālis Jordans de Severaks - mūsdienu Rietumpakistānu, bet bizantiešu un sīriešu autori par Indiju dēvēja visas Indijas okeāna apskalotās zemes no Sarkanās jūras uz austrumiem. Tāpēc tās konkrētā tekstā minētās Mazās Indijas iespējamo ģeogrāfisko atrašanos jānosaka pēc konteksta un autora.

Literatūra par šo tēmu

  • Малая Индия или Эфиопия. // Юрченко А.Г. Историческая география политического мифа. Образ Чингиз-хана в мировой литературе XIII-XV вв. - Евразия: Санкт-Петербург, 2006. - 640 c., c. 330-341. ISBN 5-8071-0203-7

Resursi internetā par šo tēmu