Atšķirības starp "Meritokrātija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Meritokrātija''' (no sgr. ''merĭtum + krátos'' = nopelni + vara) - burt. "cienīgāko vara". Sabiedrība, kurā sociālā hierarhija veidota pēc indivīdu spējām un zināšanām; valsts pārvaldes sistēma, kurā varas groži ir to rokās, kuri ir izglītotākie un apdāvinātākie. Jēdzienu apritē atjaunoja britu sabiedrisko zinātņu eksperts Maikls Jangs 1958. gadā monogrāfijā "Meritokrātijas sacensība", kas izraisīja plašas debates.
+
'''Meritokrātija''' (no sgr. ''merĭtum + krátos'' = nopelni + vara; an. ''meritocracy''; kr. ''меритократия'') - burt. "cienīgāko vara". Sabiedrība, kurā sociālā hierarhija veidota pēc indivīdu spējām un zināšanām; valsts pārvaldes sistēma, kurā varas groži ir to rokās, kuri ir izglītotākie un apdāvinātākie. Jēdzienu apritē atjaunoja britu sabiedrisko zinātņu eksperts barons Maikls Jangs (''Michael Dunlop Young, Baron Young of Dartington''; 1915-2002) 1958. gadā savā kritiski satīriskajā grāmatā "The Rise of the Meritocracy", kas izraisīja plašas debates.
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2022. gada 15. oktobris, plkst. 18.57

Meritokrātija (no sgr. merĭtum + krátos = nopelni + vara; an. meritocracy; kr. меритократия) - burt. "cienīgāko vara". Sabiedrība, kurā sociālā hierarhija veidota pēc indivīdu spējām un zināšanām; valsts pārvaldes sistēma, kurā varas groži ir to rokās, kuri ir izglītotākie un apdāvinātākie. Jēdzienu apritē atjaunoja britu sabiedrisko zinātņu eksperts barons Maikls Jangs (Michael Dunlop Young, Baron Young of Dartington; 1915-2002) 1958. gadā savā kritiski satīriskajā grāmatā "The Rise of the Meritocracy", kas izraisīja plašas debates.

Resursi internetā par šo tēmu