Atšķirības starp "PSKP CK Augstākā partijas skola" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Augstākā partijas skola''' - augstākā ideoloģijas mācību iestāde [[PSRS]], kurā sagatavoja vadošos ideoloģiskos darbiniekus. Kaut arī ar zinātni nenodarbojās, iestādei bija augstskolas statuss - piešķīra absolventiem zinātniskos grādus (tāpēc sarunvalodā neoficiāli saukta par "sarkanās profesūras skolu").
+
'''Augstākā partijas skola''' - augstākā ideoloģijas mācību iestāde [[PSRS]], kurā sagatavoja vadošos ideoloģiskos darbiniekus. Vadīja attiecīgā reģiona KP CK, bet metodisko darbu organizēja [[PSKP CK Sabiedrisko zinātņu akadēmija]].
  
Par klausītājiem uzņēma [[PSKP]] biedrus ar pieredzi partijas un [[komjaunatne]]s organizāciju darbā, pēc [[Savienotā republika|savienoto republiku]]
+
Iestādei bija augstskolas statuss. Divgadīgais (neklātienē 3 gadi) skolas kurss deva augstāko partijas politisko izglītību, bet četrgadīgais kurss vienlaikus deva gan augstāko izglītību, gan politisko izglītību. APSk varēja iegūt arī zinātniskos grādus (tāpēc sarunvalodā neoficiāli saukta par "sarkanās profesūras skolu"). Par klausītājiem uzņēma [[PSKP]] biedrus ar pieredzi partijas un [[komjaunatne]]s organizāciju darbā, pēc [[Savienotā republika|savienoto republiku]] komunistisko partiju [[Centrālkomiteja|CK]], novadu vai apgabalu partijas komiteju ieteikuma, neatkarīgi no to izglītības.
 +
 
 +
Šādas PSKP APSk bija atvērtas Almaatā, Baku, Gorkijā, Habarovskā, Ļeņingradā, Maskavā, Minskā, Novosibirskā, Odesā, Rostovā, Saratovā, Taškentā, Sverdlovskā, Viļņā.
  
 
[[Kategorija:Izglītība]]
 
[[Kategorija:Izglītība]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 26. jūnijs, plkst. 16.16

Augstākā partijas skola - augstākā ideoloģijas mācību iestāde PSRS, kurā sagatavoja vadošos ideoloģiskos darbiniekus. Vadīja attiecīgā reģiona KP CK, bet metodisko darbu organizēja PSKP CK Sabiedrisko zinātņu akadēmija.

Iestādei bija augstskolas statuss. Divgadīgais (neklātienē 3 gadi) skolas kurss deva augstāko partijas politisko izglītību, bet četrgadīgais kurss vienlaikus deva gan augstāko izglītību, gan politisko izglītību. APSk varēja iegūt arī zinātniskos grādus (tāpēc sarunvalodā neoficiāli saukta par "sarkanās profesūras skolu"). Par klausītājiem uzņēma PSKP biedrus ar pieredzi partijas un komjaunatnes organizāciju darbā, pēc savienoto republiku komunistisko partiju CK, novadu vai apgabalu partijas komiteju ieteikuma, neatkarīgi no to izglītības.

Šādas PSKP APSk bija atvērtas Almaatā, Baku, Gorkijā, Habarovskā, Ļeņingradā, Maskavā, Minskā, Novosibirskā, Odesā, Rostovā, Saratovā, Taškentā, Sverdlovskā, Viļņā.