Atšķirības starp "Paraugs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
(1 starpversija, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Paraugs''' (vc. ''upgift'') - viduslaiku Eiropā tirdzniecībā zināma daļa no svešzemju tirgotāja piedāvātās kravas - nogrieza vaska gabalus, ņēma zvērādas - it kā kvalitātes pārbaudei, kas visai bieži jau bija vērā ņemama daļa no visas ievestās kravas, kas preces pieņēmējiem deva labu ienākumu, taču netika uzskatīta par nopirktu, tātad netika uzskatīti par peļņu: tā kā kristīgā ētika tirdzniecībā pieprasīja "vienu cenu" par preci - par cik nopirki, par tik pārdod, - sedzot tikai ceļa izdevumus, paraugu ņemšana ļāva apiet šo noteikumu.
+
'''Paraugs''' (vc. ''upgift'') - viduslaiku Eiropā tirdzniecībā zināma daļa no svešzemju tirgotāja piedāvātās kravas - nogrieza vaska gabalus, ņēma zvērādas it kā kvalitātes pārbaudei, - kas visai bieži jau bija vērā ņemama daļa no ievestās kravas un preces pieņēmējiem deva labu ienākumu, taču netika uzskatīta par nopirktu, tātad netika uzskatīti par peļņu: tā kā kristīgā ētika tirdzniecībā pieprasīja "vienu cenu" par preci - par cik nopirki, par tik pārdod, - sedzot tikai ceļa izdevumus, paraugu ņemšana ļāva apiet šo noteikumu.
 +
 
 +
Skat. arī: [[mērvienība]]
  
 
[[Kategorija:Saimniecība]]
 
[[Kategorija:Saimniecība]]

Pašreizējā versija, 2012. gada 10. septembris, plkst. 10.40

Paraugs (vc. upgift) - viduslaiku Eiropā tirdzniecībā zināma daļa no svešzemju tirgotāja piedāvātās kravas - nogrieza vaska gabalus, ņēma zvērādas it kā kvalitātes pārbaudei, - kas visai bieži jau bija vērā ņemama daļa no ievestās kravas un preces pieņēmējiem deva labu ienākumu, taču netika uzskatīta par nopirktu, tātad netika uzskatīti par peļņu: tā kā kristīgā ētika tirdzniecībā pieprasīja "vienu cenu" par preci - par cik nopirki, par tik pārdod, - sedzot tikai ceļa izdevumus, paraugu ņemšana ļāva apiet šo noteikumu.

Skat. arī: mērvienība