Atšķirības starp "Personības kults" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Personības kults''' - sociāli atpazīstamas personas pārspīlēta slavināšana, cildināšana un nekritiska godināšana, piedēvējot tai neesošas un dažkārt pat neiespējamas īpašības (nekļūdīgumu, ģenialitāti u.tml.) un fantastiskus nopelnus sabiedrības labā, Šāda kulta veidošana, no vienas puses, tiek koordinēta caur politiskā režīma propagandu un varas vertikāli, bet, no otras puses, izpaužas arī spontāni un brīvprātīgi, personas pielūgsmes pārņemtajiem cilvēkiem pieņemot to kā absolūtu patiesību un paužot neviltotu sajūsmu. Raksturīgs praktiski visiem 20. gs. autoritārajiem un totalitārajiem politiskajiem režīmiem.
+
'''Personības kults''' jeb '''personas kults''' - sociāli atpazīstamas personas pārspīlēta slavināšana, cildināšana un nekritiska godināšana, piedēvējot tai neesošas un dažkārt pat neiespējamas īpašības (nekļūdīgumu, ģenialitāti u.tml.) un fantastiskus nopelnus sabiedrības labā, Šāda kulta veidošana, no vienas puses, tiek koordinēta caur politiskā režīma propagandu un varas vertikāli, bet, no otras puses, izpaužas arī spontāni un brīvprātīgi, personas pielūgsmes pārņemtajiem cilvēkiem pieņemot to kā absolūtu patiesību un paužot neviltotu sajūsmu. Raksturīgs praktiski visiem 20. gs. autoritārajiem un totalitārajiem politiskajiem režīmiem.
  
 
[[Kategorija:Ideoloģijas un politika]]
 
[[Kategorija:Ideoloģijas un politika]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 8. aprīlis, plkst. 10.21

Personības kults jeb personas kults - sociāli atpazīstamas personas pārspīlēta slavināšana, cildināšana un nekritiska godināšana, piedēvējot tai neesošas un dažkārt pat neiespējamas īpašības (nekļūdīgumu, ģenialitāti u.tml.) un fantastiskus nopelnus sabiedrības labā, Šāda kulta veidošana, no vienas puses, tiek koordinēta caur politiskā režīma propagandu un varas vertikāli, bet, no otras puses, izpaužas arī spontāni un brīvprātīgi, personas pielūgsmes pārņemtajiem cilvēkiem pieņemot to kā absolūtu patiesību un paužot neviltotu sajūsmu. Raksturīgs praktiski visiem 20. gs. autoritārajiem un totalitārajiem politiskajiem režīmiem.