Atšķirības starp "Pilsētas zīme" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Pilsētas zīme''' (vc. ''Weichbild'') - [[Saksija|Saksijā]] īpaša zīme (''bild'') - krusts ar zobenu vai cimdu kā varas simbolu, vai Rolanda statuja uz kolonnas (tiešas pakļautības monarham simbols), - vietā, kur [[zemes kungs]] atļāva būvēt pilsētu (''Wich'', no lat. ''vicus'' - "nocietināta apmetne"). Ar laiku tā sakšu zemēs sāka dēvēt [[pilsētas tiesības]] (konkrētāk: [[Magdeburgas tiesības]] - ''Magdeburgisches Weichbild'', - u.c. no tām izrietošos tiesību avotus).
+
'''Pilsētas zīme''' (vc. ''Weichbild'') jeb '''pilsētas vieta''' - [[Saksija|Saksijā]] īpaša zīme (''bild'') - krusts ar zobenu vai cimdu kā varas simbolu, vai Rolanda statuja uz kolonnas (tiešas pakļautības monarham simbols), - vietā, kur [[zemes kungs]] atļāva būvēt pilsētu (''Wich'', no lat. ''vicus'' - "nocietināta apmetne"). Ar laiku tā sakšu zemēs sāka dēvēt [[pilsētas tiesības]] (''Saеchsische Weichbildrecht''), konkrētāk: [[Magdeburgas tiesības]] (''Magdeburgisches Weichbild'') u.c. no tām izrietošos tiesību avotus.
 +
 
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/ger_rus/166234/Weichbild Weichbild // Academic dictionaries and encyclopedias]
  
 
[[Kategorija:Pilsētu tiesības]]
 
[[Kategorija:Pilsētu tiesības]]

Versija, kas saglabāta 2011. gada 5. marts, plkst. 11.39

Pilsētas zīme (vc. Weichbild) jeb pilsētas vieta - Saksijā īpaša zīme (bild) - krusts ar zobenu vai cimdu kā varas simbolu, vai Rolanda statuja uz kolonnas (tiešas pakļautības monarham simbols), - vietā, kur zemes kungs atļāva būvēt pilsētu (Wich, no lat. vicus - "nocietināta apmetne"). Ar laiku tā sakšu zemēs sāka dēvēt pilsētas tiesības (Saеchsische Weichbildrecht), konkrētāk: Magdeburgas tiesības (Magdeburgisches Weichbild) u.c. no tām izrietošos tiesību avotus.

Resursi internetā par šo tēmu