Atšķirības starp "Pirmā Polijas dalīšana" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Pirmā Polijas dalīšana''' - izmantojot ieilgušo [[Žečpospoļita]]s iekšpolitisko un ekonomisko krīzi, 1772. gada 25. jūlijā Austrijas, Prūsijas un Krievijas sarunās tika parakstīta konvencija par Žečpospoļitas okupāciju un lielākās daļas tās teritorijas aneksiju (sk. [[Polijas sadalīšana]]). Žečpospoļitai tika izteikts ultimāts ar spēka draudiem, un karalis un [[Seims]] piekāpās. Krievija anektēja [Poļu Vidzeme|Poļu Vidzemi]] un daļu Baltkrievijas, Prūcija - daļu [[Lielpolija]]s, bet Austrija - [[Mazpolija|Mazpoliju]].
+
'''Pirmā Polijas dalīšana''' - izmantojot ieilgušo [[Žečpospoļita]]s iekšpolitisko un ekonomisko krīzi, 1772. gada 25. jūlijā Austrijas, Prūsijas un Krievijas sarunās tika parakstīta konvencija par Žečpospoļitas okupāciju un lielākās daļas tās teritorijas aneksiju (sk. [[Polijas sadalīšana]]). Žečpospoļitai tika izteikts ultimāts ar spēka draudiem, un karalis un [[Seims]] piekāpās. Krievija anektēja [[Poļu Vidzeme|Poļu Vidzemi]] un daļu Baltkrievijas, Prūcija - daļu [[Lielpolija]]s, bet Austrija - [[Mazpolija|Mazpoliju]].
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2012. gada 4. jūlijs, plkst. 05.12

Pirmā Polijas dalīšana - izmantojot ieilgušo Žečpospoļitas iekšpolitisko un ekonomisko krīzi, 1772. gada 25. jūlijā Austrijas, Prūsijas un Krievijas sarunās tika parakstīta konvencija par Žečpospoļitas okupāciju un lielākās daļas tās teritorijas aneksiju (sk. Polijas sadalīšana). Žečpospoļitai tika izteikts ultimāts ar spēka draudiem, un karalis un Seims piekāpās. Krievija anektēja Poļu Vidzemi un daļu Baltkrievijas, Prūcija - daļu Lielpolijas, bet Austrija - Mazpoliju.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 280. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu