Atšķirības starp "Rīgas geto" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
'''Rīgas geto''' (''Rigaer Ghetto'') - norobežots iecirknis  Rīgas pilsētā 1941.-1943. gados, kas bija piespiedu izolēta dzīvesvieta vietējiem un atvestiem ebrejiem.
 
'''Rīgas geto''' (''Rigaer Ghetto'') - norobežots iecirknis  Rīgas pilsētā 1941.-1943. gados, kas bija piespiedu izolēta dzīvesvieta vietējiem un atvestiem ebrejiem.
  
Par [[geto]] izveidošanu Rīgā tika paziņots 1941. gada 23. augustā. "Lielā geto" robežas gāja pa Lāčplēša, Jēkabpils, Katoļu, Lazdonas, Liepas, Kalna, Lauvas, Jersikas un Maskavas ielu, norobežojot no pilsētas 12 kvarstālus, no kuriem tika padzīti visi iedzīvotāji, lai atbrīvotu vietu turp pārvietojamiem ebrejiem. Novembra sākumā Rīgas geto ieslodzīto ebreju skaits bija 29 602 cilvēki.
+
Par [[geto]] izveidošanu Rīgā tika paziņots 1941. gada 23. augustā. "Lielā geto" robežas gāja pa Lāčplēša, Jēkabpils, Katoļu, Lazdonas, Liepas, Kalna, Lauvas, Jersikas un Maskavas ielu, norobežojot no pilsētas 12 kvartālus, no kuriem tika padzīti visi iedzīvotāji, lai atbrīvotu vietu turp pārvietojamiem ebrejiem. 23. oktobrī pēc Rīgas oberbirģermeistara Vitroka rīkojuma geto tika apjozts ar dzeloņstieplēm. Novembra sākumā ieslodzīto ebreju skaits bija jau 29 602 cilvēki.
  
 
[[Kategorija:Apdzīvotas vietas]]
 
[[Kategorija:Apdzīvotas vietas]]

Versija, kas saglabāta 2011. gada 23. maijs, plkst. 07.28

Rīgas geto (Rigaer Ghetto) - norobežots iecirknis Rīgas pilsētā 1941.-1943. gados, kas bija piespiedu izolēta dzīvesvieta vietējiem un atvestiem ebrejiem.

Par geto izveidošanu Rīgā tika paziņots 1941. gada 23. augustā. "Lielā geto" robežas gāja pa Lāčplēša, Jēkabpils, Katoļu, Lazdonas, Liepas, Kalna, Lauvas, Jersikas un Maskavas ielu, norobežojot no pilsētas 12 kvartālus, no kuriem tika padzīti visi iedzīvotāji, lai atbrīvotu vietu turp pārvietojamiem ebrejiem. 23. oktobrī pēc Rīgas oberbirģermeistara Vitroka rīkojuma geto tika apjozts ar dzeloņstieplēm. Novembra sākumā ieslodzīto ebreju skaits bija jau 29 602 cilvēki.