Atšķirības starp "Rata sods" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Rata sods''' (lat. ''rota confringere'', an. ''breaking wheel'', vc. ''Rädern, Radebrechen'', kr. ''колесование'') - nāvessoda veids par īpaši smagiem noziegumiem senajos un viduslaikos. Noziedznieku uzlika guļus ar seju uz augšu uz liela ratu riteņa (vai koka rāmja), salauza ekstremitātes un mugurkaulu, rokas un kājas aptina ap rata spieķiem un to visu pacēla staba galā - notiesātais mira lēnā un mokošā nāvē.
+
'''Rata sods''' (lat. ''rota confringere'', an. ''breaking wheel'', vc. ''Rädern, Radebrechen'', fr. ''roue'', kr. ''колесование'') - nāvessoda veids par īpaši smagiem noziegumiem senajos un viduslaikos. Noziedznieku uzlika guļus ar seju uz augšu uz liela ratu riteņa (vai koka rāmja), salauza ekstremitātes un mugurkaulu, rokas un kājas aptina ap rata spieķiem un to visu pacēla staba galā - notiesātais mira lēnā un mokošā nāvē.
  
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 1. augusts, plkst. 12.58

Rata sods (lat. rota confringere, an. breaking wheel, vc. Rädern, Radebrechen, fr. roue, kr. колесование) - nāvessoda veids par īpaši smagiem noziegumiem senajos un viduslaikos. Noziedznieku uzlika guļus ar seju uz augšu uz liela ratu riteņa (vai koka rāmja), salauza ekstremitātes un mugurkaulu, rokas un kājas aptina ap rata spieķiem un to visu pacēla staba galā - notiesātais mira lēnā un mokošā nāvē.