Atšķirības starp "Reformatorija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Reformatorija'''(an. ''reformatory'') - soda izciešanas iestāde, kurnoziedznieks atrodas nebrīvē ar iespēju pārdomāt un laboties. Brīvības atņemšana pierpriesta uz konkrētu laiku, taču atrašanās ilgums nebrīvē atkarīgs no notiesātā uzvedības. Ja notiesātais demonstrē labu gribu un uzvedību, tad to atbrīvo pirms noteiktā termiņa (sākumā nosacīti, vēlāk pilnīgi). Pirmās reformatorijas parādās ASV 19. gs. otrajā pusē.
+
'''Reformatorija''' (an. ''reformatory'') - soda izciešanas iestāde, kurnoziedznieks atrodas nebrīvē ar iespēju pārdomāt un laboties. Brīvības atņemšana pierpriesta uz konkrētu laiku, taču atrašanās ilgums nebrīvē atkarīgs no notiesātā uzvedības. Ja notiesātais demonstrē labu gribu un uzvedību, tad to atbrīvo pirms noteiktā termiņa (sākumā nosacīti, vēlāk pilnīgi). Pirmās reformatorijas parādās ASV 19. gs. otrajā pusē.
 +
 
 +
Skat. arī: [[Borstaļas iestādes]]
  
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]
 
[[Kategorija:Sodu veidi]]

Pašreizējā versija, 2020. gada 2. augusts, plkst. 08.35

Reformatorija (an. reformatory) - soda izciešanas iestāde, kurnoziedznieks atrodas nebrīvē ar iespēju pārdomāt un laboties. Brīvības atņemšana pierpriesta uz konkrētu laiku, taču atrašanās ilgums nebrīvē atkarīgs no notiesātā uzvedības. Ja notiesātais demonstrē labu gribu un uzvedību, tad to atbrīvo pirms noteiktā termiņa (sākumā nosacīti, vēlāk pilnīgi). Pirmās reformatorijas parādās ASV 19. gs. otrajā pusē.

Skat. arī: Borstaļas iestādes