Atšķirības starp "Servi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Servi''' (fr. ''servage'', ''serfs'', angl. ''serf'', no lat. ''servis'' - "vergi") - [[dzimtļaudis]] Rietumeiropā viduslaikos (IX-XVIII gs.) nebrīvie zemnieki, kuri nedrīkstēja nodot mantojumā zemi, ko apstrādāja, nedz arī saimniecības inventāru, nedrīkstēja pāriet no viena [[Senjors|senjora]] pie cita, slēgt laulību bez senjora atļaujas, laulāties ar cilvēku no cita senjora dzimtcilvēkiem u.tml. Pakļauti senjora administratīvajai un tiesu varai.
+
'''Servi''' (fr. ''servage'', ''serfs'', angl. ''serf'', no lat. ''servis'' - "[[vergi]]") - [[dzimtļaudis]] Rietumeiropā viduslaikos (IX-XVIII gs.) nebrīvie zemnieki, kuri nedrīkstēja nodot mantojumā zemi, ko apstrādāja, nedz arī saimniecības inventāru, nedrīkstēja pāriet no viena [[Senjors|senjora]] pie cita, slēgt laulību bez senjora atļaujas, laulāties ar cilvēku no cita senjora dzimtcilvēkiem u.tml. Pakļauti senjora administratīvajai un tiesu varai.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2008. gada 12. oktobris, plkst. 20.19

Servi (fr. servage, serfs, angl. serf, no lat. servis - "vergi") - dzimtļaudis Rietumeiropā viduslaikos (IX-XVIII gs.) nebrīvie zemnieki, kuri nedrīkstēja nodot mantojumā zemi, ko apstrādāja, nedz arī saimniecības inventāru, nedrīkstēja pāriet no viena senjora pie cita, slēgt laulību bez senjora atļaujas, laulāties ar cilvēku no cita senjora dzimtcilvēkiem u.tml. Pakļauti senjora administratīvajai un tiesu varai.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens: Rīga, 2001., 27. lpp.