Atšķirības starp "Sirojums" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Sirojums''' – laupīšanas karagājiens viduslaikos. Sirojumu mērķis bija nevis teritoriju iekarošana vai reliģijas izplatīšana, bet gan materiālo vērtību, sevišķi lopu un [[vergs|vergu]] iegūšana. Dzīvajam kara laupījumam bija ļoti nozīmīga loma [[Livonija]]s saimniecībā. Laupīšana kara laikā viduslaikos nebija morāli nosodāma rīcība. Tā tika uztverta kā dabisks papildus atalgojums par karavīra dzīvības pakļaušanu briesmām.  
+
'''Sirojums''' – laupīšanas karagājiens viduslaikos. Sirojumu mērķis bija nevis teritoriju iekarošana vai reliģijas izplatīšana, bet gan materiālo vērtību, sevišķi lopu un [[vergs|vergu]] iegūšana. Dzīvajam kara laupījumam bija ļoti nozīmīga loma [[Livonija]]s saimniecībā. Laupīšana kara laikā viduslaikos nebija morāli nosodāma, bet tika uztverta kā dabisks papildus atalgojums par karavīra dzīvības pakļaušanu briesmām.  
  
 
[[Kategorija:Militārie konflikti un agresijas akti]]
 
[[Kategorija:Militārie konflikti un agresijas akti]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 14. jūnijs, plkst. 12.41

Sirojums – laupīšanas karagājiens viduslaikos. Sirojumu mērķis bija nevis teritoriju iekarošana vai reliģijas izplatīšana, bet gan materiālo vērtību, sevišķi lopu un vergu iegūšana. Dzīvajam kara laupījumam bija ļoti nozīmīga loma Livonijas saimniecībā. Laupīšana kara laikā viduslaikos nebija morāli nosodāma, bet tika uztverta kā dabisks papildus atalgojums par karavīra dzīvības pakļaušanu briesmām.