Atšķirības starp "Spintrija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Spintrija''' (lat. ''spintria'', an. ''spintria'', vc. ''Spintriae'', fr. ''spintria'', kr. ''спинтрия'') - maksāšanas [[momnēta]] jeb žetons [[Senā Roma|Senajā Romā]], kuru izmantoja bordeļos, nopērkot uz sprintijas attēloto seksuālo pakalpojumu.
+
'''Spintrija''' (lat. ''spintria'', an. ''spintria'', vc. ''Spintriae'', fr. ''spintria'', kr. ''спинтрия'') - sudraba vai vara maksāšanas [[monēta]] jeb žetons ar izteikti erotiska satura attēlu reversā [[Senā Roma|Senajā Romā]], kuru izmantoja bordeļos, nopērkot uz sprintijas attēloto seksuālo pakalpojumu. Monētas otrā pusē esošā skaitļa nozīme nav droši zināma (visticamāk, vai nu pakalpojuma kārtas numurs cenrādī, vai reižu skaits). Sprintijas izmantoja arī kā balvu vergiem, kalpiem, vēlētājiem.
  
 
[[Kategorija:Naudas vienības]]
 
[[Kategorija:Naudas vienības]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 21. augusts, plkst. 15.54

Spintrija (lat. spintria, an. spintria, vc. Spintriae, fr. spintria, kr. спинтрия) - sudraba vai vara maksāšanas monēta jeb žetons ar izteikti erotiska satura attēlu reversā Senajā Romā, kuru izmantoja bordeļos, nopērkot uz sprintijas attēloto seksuālo pakalpojumu. Monētas otrā pusē esošā skaitļa nozīme nav droši zināma (visticamāk, vai nu pakalpojuma kārtas numurs cenrādī, vai reižu skaits). Sprintijas izmantoja arī kā balvu vergiem, kalpiem, vēlētājiem.