Atšķirības starp "Vojevoda" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauna lapa)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Vojevoda''', latviešu literatūrā arī '''vaivads''' (''waiwoda'', ''voivod'', ''voivode'', ''waywod'', ''voyevoda'', ''войвода'',  ''војвода'' vai ''воевода'' - burt. "karavadonis") - [[Monarhs|monarha]] tituls [[Viduslaiki|viduslaikos]] Moldāvijā, Valahijā; karadraudzes virspavēlnieks Bulgārijā, Čehijā, Ungārijā, Maķedonijā, Horvātijā, Serbijā, Maskavijā, Polijā un Lietuvā, pēc ranga atbilstošs tituliem [[kņazs]], [[jarls]] vai [[grāfs]].
+
'''Vojevoda''', latviešu literatūrā arī '''vaivads''' (''waiwoda'', ''voivod'', ''voivode'', ''waywod'', ''voyevoda'', ''войвода'',  ''војвода'' vai ''воевода'' - burt. "karavadonis") - '''1.''' [[Monarhs|monarha]] tituls [[Viduslaiki|viduslaikos]] Moldāvijā, Valahijā; karadraudzes virspavēlnieks [[Bulgārijas valsts|Bulgārijā]], Čehijā, Ungārijā, Maķedonijā, Horvātijā, Serbijā, Maskavijā, Polijā un Lietuvā, pēc ranga atbilstošs tituliem [[kņazs]], [[jarls]] vai [[grāfs]]. '''2.''' Arī [[Kņazs|kņaza]] vai [[Cars|cara]] karadraudzes virspavēlnieks. '''3.''' [[Žečpospoļita|Žečpospoļitā]] jaunajos laikos - gubernators, vojevodistes administrācijas vadītājs. '''4.''' Militāra dienesta pakāpe Serbijā līdz 1919. gadam (serb. ''Војвода''; pēc ranga tika pielīdzināta ģenerālfeldmaršala dienesta pakāpei).
  
Arī kņaza karadraudzes virspavēlnieks.
+
[[Kategorija:Tituli un amati]]
 
 
Žečpospoļitā jaunajos laikos - gubernators, vojevodistes administrācijas vadītājs.
 
 
 
== Jaunākajos laikos ==
 
 
 
Militāra dienesta pakāpe Serbijā līdz 1919. gadam (serb. ''Војвода''; pēc ranga tika pielīdzināta ģenerālfeldmaršala dienesta pakāpei).
 

Versija, kas saglabāta 2008. gada 1. decembris, plkst. 10.05

Vojevoda, latviešu literatūrā arī vaivads (waiwoda, voivod, voivode, waywod, voyevoda, войвода, војвода vai воевода - burt. "karavadonis") - 1. monarha tituls viduslaikos Moldāvijā, Valahijā; karadraudzes virspavēlnieks Bulgārijā, Čehijā, Ungārijā, Maķedonijā, Horvātijā, Serbijā, Maskavijā, Polijā un Lietuvā, pēc ranga atbilstošs tituliem kņazs, jarls vai grāfs. 2. Arī kņaza vai cara karadraudzes virspavēlnieks. 3. Žečpospoļitā jaunajos laikos - gubernators, vojevodistes administrācijas vadītājs. 4. Militāra dienesta pakāpe Serbijā līdz 1919. gadam (serb. Војвода; pēc ranga tika pielīdzināta ģenerālfeldmaršala dienesta pakāpei).