Meijeri

No ''Vēsture''
(Pāradresēts no Von Meyer a.d.H. Duhrenhof)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
fon Meijeri (1645)
fon Meijeri (1788)
Meijeri-Rautenfelsi

fon Meijeri (von Meyer, kr. фон Мейер) - vairākas pilsonības un bruņniecības dzimtas vācu zemēs, kā arī vairākas vācbaltiešu bruņniecības dzimtas Livonijā, vēlāk Krievijas impērijas Baltijas guberņās. Izsekot dzimtu ģenealoģiju un konstatēt, kurš Meijers Baltijā ir kurai dzimtai piederīgs, bet kurš nav, ir ļoti grūti, jo uzvārds bija ļoti izplatīts un daudzās Meijeru ģimenes visbiežāk nebija savstarpēji radnieciskas. Bez tam latviešu literatūrā bieži vien ignorēja to, vai uzvārdu raksta ar "fon", to izlaižot. Atkarībā no konteksta:

  • fon Meijeri (von Meyer) - bruņniecības dzimta Zviedru Vidzemē, vēlāk Krievijas impērijas Vidzemes guberņā. Dzimtas aizsācējs, iespējams, ir Zviedrijas armijas pulkvedis Valentīns fon Meijers, kurš 1645. gadā par izcilu dienestu saņēma dižciltības diplomu un ģerboni. Laika gaitā tā bija sadalījusies vairākās līnijās:
    • fon Meijeri no Lizuma (von Meyer a.d.H. Lysohn) - Dižciltību saņēmuši par militāro dienestu Zviedrijas kroņa labā. 1747. gadā dzimta ierakstīta Vidzemes bruņniecības matrikulā.
    • fon Meijeri no Dūres (von Meyer a.d.H. Duhrenhof) - 1827. gadā dzimta ierakstīta Vidzemes bruņniecības matrikulā.
  • fon Meijeri, saukti par Rautenfelsiem (Meyer genannt Rautenfels, kr. фон Мейер-Раутенфельс) - bruņniecības dzimta Kurzemes un Zemgales hercogistē, vēlāk Krievijas impērijas Kurzemes guberņā. 1645. gadā dzimta ierakstīta Kurzemes bruņniecības matrikulā. XIX gs. šī dzimta pārstāja pastāvēt.

Mūsdienu Latvijas teritorijā dažādos laika posmos fon Meijeru valdījumā bijušas Nabes (Nabben), Lizuma (Lysohn), Dūres (Duhrenhof) u.c. muižas; nams Cēsīs (Rīgas ielā 15), Muižeļa nams Rīgā.

Literatūra par šo tēmu

  • Мейер фон Ю. Русские беженцы в Югославии. // Новое русское слово, Нью-Йорк 5.9.1982

Resursi internetā par šo tēmu