Atšķirības starp "Selburga" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
(5 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Selburga''' (vāc. ''Selburg'', mūsd. ''Sēlpils'') apdzīvota vieta, pilsēta Daugavas krastā. Pilsētas tiesības iegūtas 1621. gadā. Akmens pils uzcelta 1208. gadā grūti piejamā vietā, uz 20 m augstā Daugavas krasta. 1705. gadā zviedru karavīri, tuvojoties krievu karaspēkam, pili uzspridzinājuši.
+
'''Selburga''' (vāc. ''Selburg'') - mūsdienu '''Sēlpils'''.
 +
 
 +
Apdzīvota vieta, pilsēta Daugavas krastā. Pilsētas tiesības iegūtas 1621. gadā. Mūra pils uzcelta 1208. gadā grūti piejamā vietā, uz 20 m augstā Daugavas krasta. Sēlpils fogtijas centrs. Saskaņā ar [[Kurzemes un Zemgales hercogiste]]s [[Hercogs|hercoga]] [[Ketlers Gothards|Gotharda]] testamentu, sadalot hercogisti saviem dēliem, noteikta par Zemgales administratīvo centru un hercoga rezidenci. Pils uzspridzināta un pati pilsēta nodedzināta 1704. gadā, pēc tam vairs neatgūstot pilsētas statusu.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==
5. rindiņa: 7. rindiņa:
 
* Šņore Ē., Zariņa A. Senā Sēlpils. - Rīga, 1980.
 
* Šņore Ē., Zariņa A. Senā Sēlpils. - Rīga, 1980.
  
[[Kategorija:Pilsētas un vietas Latvijā]]
+
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=109&what=46 Grīnbergs A. Sēlijas krastā un pakalnos. // Vides vēstis. Nr.4 (109) 2008]
 +
 
 +
[[Kategorija:Apdzīvotas vietas Baltijā]]

Pašreizējā versija, 2011. gada 14. septembris, plkst. 12.51

Selburga (vāc. Selburg) - mūsdienu Sēlpils.

Apdzīvota vieta, pilsēta Daugavas krastā. Pilsētas tiesības iegūtas 1621. gadā. Mūra pils uzcelta 1208. gadā grūti piejamā vietā, uz 20 m augstā Daugavas krasta. Sēlpils fogtijas centrs. Saskaņā ar Kurzemes un Zemgales hercogistes hercoga Gotharda testamentu, sadalot hercogisti saviem dēliem, noteikta par Zemgales administratīvo centru un hercoga rezidenci. Pils uzspridzināta un pati pilsēta nodedzināta 1704. gadā, pēc tam vairs neatgūstot pilsētas statusu.

Literatūra

  • Šņore Ē., Zariņa A. Senā Sēlpils. - Rīga, 1980.

Resursi internetā par šo tēmu