Atšķirības starp "Bagla" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Bagala''' jeb '''bagla''' (no ar. ''بغلة, baghl'' - "mūlis"; an. ''baghlah, baggala'', kr. ''багала'') - 2 mastu tirdzniedzības kuģa tips, ko izmantoja arābu zemju jūrās VIII-XIX gs. Kuģa garums: 30-40 m, platums: 6-8 m, borta augstums virs ūdens līmeņa: 3-5 m, kravnesība: 150-400 t. Izteikti izstiepts priekšgals ar resnu bušpritu un augsts, slēgts pakaļgals, kur izvietojās kapteiņa, stūrmaņa un pasažieru kajītes. Grotmasts ar gandrīz tikpat garu slīpo rāju, un bezanmasts. Visbiežāk būvēja no tīka, bortiem gludais apšuvums, pamatdetaļas savilktas kopā ar kokosšķiedru trosēm. Kuģa zemūdens daļa tika no ārpuses noklāta ar augu eļļas un kaļķa maisījumu, kas paildzināja korpusa kalpošanas ilgumu.
+
'''Bagala''' jeb '''bagla''' (no ar. ''بغلة, baghl'' - "mūlis"; an. ''baghlah, baggala'', vc. ''Bagalla, Baggalat'', fr. ''boutre'', kr. ''багала'') - 2 mastu tirdzniedzības kuģa tips, ko izmantoja arābu zemju jūrās VIII-XIX gs. Kuģa garums: 30-40 m, platums: 6-8 m, borta augstums virs ūdens līmeņa: 3-5 m, kravnesība: 150-400 t. Izteikti izstiepts priekšgals ar resnu bušpritu un augsts, slēgts pakaļgals, kur izvietojās kapteiņa, stūrmaņa un pasažieru kajītes. Grotmasts ar gandrīz tikpat garu slīpo rāju, un bezanmasts. Visbiežāk būvēja no tīka, bortiem gludais apšuvums, pamatdetaļas savilktas kopā ar kokosšķiedru trosēm. Kuģa zemūdens daļa tika no ārpuses noklāta ar augu eļļas un kaļķa maisījumu, kas paildzināja korpusa kalpošanas ilgumu.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2012. gada 6. jūnijs, plkst. 17.25

Bagala jeb bagla (no ar. بغلة, baghl - "mūlis"; an. baghlah, baggala, vc. Bagalla, Baggalat, fr. boutre, kr. багала) - 2 mastu tirdzniedzības kuģa tips, ko izmantoja arābu zemju jūrās VIII-XIX gs. Kuģa garums: 30-40 m, platums: 6-8 m, borta augstums virs ūdens līmeņa: 3-5 m, kravnesība: 150-400 t. Izteikti izstiepts priekšgals ar resnu bušpritu un augsts, slēgts pakaļgals, kur izvietojās kapteiņa, stūrmaņa un pasažieru kajītes. Grotmasts ar gandrīz tikpat garu slīpo rāju, un bezanmasts. Visbiežāk būvēja no tīka, bortiem gludais apšuvums, pamatdetaļas savilktas kopā ar kokosšķiedru trosēm. Kuģa zemūdens daļa tika no ārpuses noklāta ar augu eļļas un kaļķa maisījumu, kas paildzināja korpusa kalpošanas ilgumu.

Resursi internetā par šo tēmu