Atšķirības starp "Otrais opija karš" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Otrais opija karš''' jeb '''Anglijas un Francijas iebrukums Ķīnā''' (1856-1860) – Lielbritānijas ekspedīcijas korpusa iebrukumu izraisīja [[taipinu sacelšanās]], ar mērķi nosargāt britu koncesijas, piespiestu Ķīnas impērijas valdību apspiest sacelšanos un piekāpties ārējās tirdzniecības sfērā. 1857. gadā iebrukumā iesaistījās arī Francija. Sabiedroto armija ieņēma lielākās piekrastes ostas, kā arī 1858. gadā – impērijas galvaspilsētu Pekinu. Ķīnas armijas pretošanās tika salauzta, valsts bija spiesta piekrist sev neizdevīgiem tirdzniecības noteikumiem un pakārtot ārpolitiku Lielbritānijas un Francijas interesēm.
+
'''Otrais opija karš''' jeb '''Anglijas un Francijas iebrukums Ķīnā''' (kr. ''Вторая опиумная война''; 1856-1860) – Lielbritānijas ekspedīcijas korpusa iebrukumu izraisīja [[taipinu sacelšanās]], ar mērķi nosargāt britu koncesijas, piespiestu [[Cjinu dinastija|Cjinu impērijas]] (Ķīnas) valdību apspiest sacelšanos un piekāpties ārējās tirdzniecības sfērā. 1857. gadā iebrukumā iesaistījās arī Francija. Sabiedroto armija ieņēma lielākās piekrastes ostas, kā arī 1858. gadā – impērijas galvaspilsētu Pekinu. Ķīnas armijas pretošanās tika salauzta, valsts bija spiesta piekrist sev neizdevīgiem tirdzniecības noteikumiem un pakārtot ārpolitiku Lielbritānijas un Francijas interesēm.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2016. gada 18. septembris, plkst. 07.59

Otrais opija karš jeb Anglijas un Francijas iebrukums Ķīnā (kr. Вторая опиумная война; 1856-1860) – Lielbritānijas ekspedīcijas korpusa iebrukumu izraisīja taipinu sacelšanās, ar mērķi nosargāt britu koncesijas, piespiestu Cjinu impērijas (Ķīnas) valdību apspiest sacelšanos un piekāpties ārējās tirdzniecības sfērā. 1857. gadā iebrukumā iesaistījās arī Francija. Sabiedroto armija ieņēma lielākās piekrastes ostas, kā arī 1858. gadā – impērijas galvaspilsētu Pekinu. Ķīnas armijas pretošanās tika salauzta, valsts bija spiesta piekrist sev neizdevīgiem tirdzniecības noteikumiem un pakārtot ārpolitiku Lielbritānijas un Francijas interesēm.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 249. lpp.