Atšķirības starp "Selgerben" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
'''Selgerben''' (latv. '''Dzirciems''') - [[muiža]] Tukuma apriņķī.
 
'''Selgerben''' (latv. '''Dzirciems''') - [[muiža]] Tukuma apriņķī.
  
Avotos pirmo reizi minēta 1366. gadā kā ''Villa Siryewern'' (nosaukuma etimoloģija nav skaidra, var būt cēlusies no "mežezers" – ''Seelgerben'', vai "kalnezers" – ''Seljerben''). Sākotnēji hercoga, bet pēc [[Kurzemes un Zemgales hercogiste]]s aneksijas Krievijas impērijā, kroņa muiža. 1919. gada 16. janvārī [[LSPR]] varas iestādes izdeva lēmumu par muižu nacionalizāciju. 1920. gadā lielsaimniecību nacionalizācija [[Agrārreforma Latvijā|tika veikta otru reizi]], Dzirciema muižas zemi sadalot jaunsaimniecībās. Muižas kungu nams - vienkārša koka ēka, - līdz musdienām nav saglabājies.
+
Avotos pirmo reizi minēta 1366. gadā kā ''Villa Siryewern'' (nosaukuma etimoloģija nav skaidra, var būt cēlusies no "mežezers" – ''Seelgerben'', vai "kalnezers" – ''Seljerben''). Sākotnēji hercoga, bet pēc [[Kurzemes un Zemgales hercogiste]]s aneksijas Krievijas impērijā, kroņa muiža, kas tika iznomāta. 1919. gada 16. janvārī [[LSPR]] varas iestādes izdeva lēmumu par muižu nacionalizāciju. 1920. gadā lielsaimniecību nacionalizācija [[Agrārreforma Latvijā|tika veikta otru reizi]], Dzirciema muižas zemi sadalot jaunsaimniecībās. Muižas kungu nams - vienkārša koka ēka, - līdz musdienām nav saglabājies.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2017. gada 6. augusts, plkst. 08.44

Selgerben (latv. Dzirciems) - muiža Tukuma apriņķī.

Avotos pirmo reizi minēta 1366. gadā kā Villa Siryewern (nosaukuma etimoloģija nav skaidra, var būt cēlusies no "mežezers" – Seelgerben, vai "kalnezers" – Seljerben). Sākotnēji hercoga, bet pēc Kurzemes un Zemgales hercogistes aneksijas Krievijas impērijā, kroņa muiža, kas tika iznomāta. 1919. gada 16. janvārī LSPR varas iestādes izdeva lēmumu par muižu nacionalizāciju. 1920. gadā lielsaimniecību nacionalizācija tika veikta otru reizi, Dzirciema muižas zemi sadalot jaunsaimniecībās. Muižas kungu nams - vienkārša koka ēka, - līdz musdienām nav saglabājies.

Literatūra par šo tēmu

  • Ozola Agrita. Muižu stāsti : izstādes katalogs. - Tukuma muzejs: Tukums, 2009., 70.-77. lpp. ISBN 978-0034-8036-1-1