Atšķirības starp "LitBela" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(4 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Lietuvas un Baltkrievijas Padomju Sociālistiskā Republika (LitBel)''' (kr. ''Литовско-Белорусская Советская Социалистическая Республика, Советская социалистическая республика Литвы и Белоруссии (ЛитБелCCP)'', liet. ''Lietuvos–Baltarusijos Tarybinė Socialistinė Respublika (LitBelas)'') - [[Boļševiki|boļševistisks]] valstisks veidojums bijušās [[Krievijas impērija]]s Minskas un Viļņas [[guberņa]]s, Grodņas un Kauņas guberņu [[Vācijas impērija|vācu armijas]] neokupētajā daļā 1919. gadā. Proklamēta 27.02.1919. Lietuvas un Baltkrievijas apvienotajā [[CIK]] sēdē, kurā tika ievēlēta arī valdība - [[Tautas komisāru padome]]. Līdz aprīlim galvaspilsēta bija Viļņa, bet pēc tās ieņemšanas - Minska. Beidza pastāvēt septembrī, jo tās teritorija tika pilnībā okupēta.
+
'''Lietuvas un Baltkrievijas Padomju Sociālistiskā Republika (LitBela jeb LBPSR)''' (kr. ''Литовско-Белорусская Советская Социалистическая Республика, Советская социалистическая республика Литвы и Белоруссии, Литовско-Белорусская ССР (ЛитБелCCP)'', liet. ''Lietuvos–Baltarusijos Tarybinė Socialistinė Respublika (LitBelas)'') - [[Padomju vara|padomju]] valstisks veidojums bijušās [[Krievijas impērija]]s Minskas un Viļņas [[guberņa]]s, Grodņas un Kauņas guberņu [[Vācijas impērija|vācu armijas]] neokupētajā daļā 1919. gadā. Proklamēta 27.02.1919. Lietuvas un Baltkrievijas apvienotajā [[CIK]] sēdē, kurā tika ievēlēta arī valdība - [[Tautas komisāru padome]]. Pirmais valsts galva no 27.02.1919. līdz 25.08.1919. (CIK Priekšsēdētājs) bija Kazimirs Cihovskis (''Казимир Генрихович Циховский'') Līdz aprīlim galvaspilsēta bija Viļņa, bet pēc tās ieņemšanas - Minska, no augusta - Smoļenska. Beidza pastāvēt septembrī, jo tās teritorija tika pilnībā okupēta.
 +
 
 +
== Literatūra par šo tēmu ==
 +
 
 +
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. Valters P. - Divergens: Rīga, 2001., 60. lpp.
 +
 
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://www.absoluteastronomy.com/topics/Lithuanian-Byelorussian_Soviet_Socialist_Republic Lithuanian-Byelorussian Soviet Socialist Republic]
 +
----
 +
* [http://proekt-wms.narod.ru/states/litbel.htm Литовско-Белорусская Советская Социалистическая Республика]
 +
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/sie/9774/ЛИТОВСКО-БЕЛОРУССКАЯ Литовско-Белорусская Советская Социалистическая Республика - Словари и энциклопедии на Академике]
 +
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/49278 Литбел - Словари и энциклопедии на Академике]
  
 
[[Kategorija:Valstis]]
 
[[Kategorija:Valstis]]

Pašreizējā versija, 2010. gada 12. februāris, plkst. 07.27

Lietuvas un Baltkrievijas Padomju Sociālistiskā Republika (LitBela jeb LBPSR) (kr. Литовско-Белорусская Советская Социалистическая Республика, Советская социалистическая республика Литвы и Белоруссии, Литовско-Белорусская ССР (ЛитБелCCP), liet. Lietuvos–Baltarusijos Tarybinė Socialistinė Respublika (LitBelas)) - padomju valstisks veidojums bijušās Krievijas impērijas Minskas un Viļņas guberņas, Grodņas un Kauņas guberņu vācu armijas neokupētajā daļā 1919. gadā. Proklamēta 27.02.1919. Lietuvas un Baltkrievijas apvienotajā CIK sēdē, kurā tika ievēlēta arī valdība - Tautas komisāru padome. Pirmais valsts galva no 27.02.1919. līdz 25.08.1919. (CIK Priekšsēdētājs) bija Kazimirs Cihovskis (Казимир Генрихович Циховский) Līdz aprīlim galvaspilsēta bija Viļņa, bet pēc tās ieņemšanas - Minska, no augusta - Smoļenska. Beidza pastāvēt septembrī, jo tās teritorija tika pilnībā okupēta.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. Valters P. - Divergens: Rīga, 2001., 60. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu