Atšķirības starp "Attēls:Lena gramata Tontegodem 1320.png" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(augšupielādēju "Attēls:Lena gramata Tontegodem 1320.png": Vecākā zināmā lēņa grāmata Kurzemē datēta ar 1320. gada 5. jūliju un izsniegta Tontegodem.)
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
Vecākā zināmā lēņa grāmata Kurzemē datēta ar 1320. gada 5. jūliju un izsniegta Tontegodem.
+
* Mestra Gerharda no Jokes lēņa grāmata Tontegodem. 1320. g. 6. maijs.
 +
* Tulkojums no latīņu valodas pēc: Švābe A., 1938.a, 154. lpp.: Visiem Kristum ticošiem, kas šo grāmatu redzēs vai dzirdēs [to lasām]. Vācu ordeņa brāļu mestrs Livonijā, brālis G[erhards], [sūta] sveicienu visu Pestītāja vārdā. Ar šīs [grāmatas] saturu gribam skaidri darīt zināmu, ka, saskaņā ar mūsu gudro brāļu padomu un piekrišanu, esam tās uzrādītājiem, Tontegodem un viņa mantiniekiem, piešķīruši lēņos divus arklus zemes, ko viņa priekšgājējs, nelaiķis Krišjānis kādreiz bija valdījis šādās noteiktās robežās: ejot pa Cerendas upi uz augšu līdz ezeram, ko parasti sauc par Syp, tālāk līdz kokos iegrieztiem krustiem, sekojot krustiem un zīmēm, jāgriežas atpakaļ uz minēto Cerendas upi no otras puses. [Visu to] turēt savā varā un ar visiem piederumiem mūžīgi valdīt ar [tām pašām] tiesībām, kā pārējie ordeņa vasaļi Kursā valda savus lēņus. To apliecinot, šai [grāmatai] ir piekārts mūsu zīmogs. Dots Daugavgrīvā, trešajā dienā pirms Debessbraukšanas dienas, Tā Kunga 1320. gadā.

Pašreizējā versija, 2010. gada 3. decembris, plkst. 10.24

  • Mestra Gerharda no Jokes lēņa grāmata Tontegodem. 1320. g. 6. maijs.
  • Tulkojums no latīņu valodas pēc: Švābe A., 1938.a, 154. lpp.: Visiem Kristum ticošiem, kas šo grāmatu redzēs vai dzirdēs [to lasām]. Vācu ordeņa brāļu mestrs Livonijā, brālis G[erhards], [sūta] sveicienu visu Pestītāja vārdā. Ar šīs [grāmatas] saturu gribam skaidri darīt zināmu, ka, saskaņā ar mūsu gudro brāļu padomu un piekrišanu, esam tās uzrādītājiem, Tontegodem un viņa mantiniekiem, piešķīruši lēņos divus arklus zemes, ko viņa priekšgājējs, nelaiķis Krišjānis kādreiz bija valdījis šādās noteiktās robežās: ejot pa Cerendas upi uz augšu līdz ezeram, ko parasti sauc par Syp, tālāk līdz kokos iegrieztiem krustiem, sekojot krustiem un zīmēm, jāgriežas atpakaļ uz minēto Cerendas upi no otras puses. [Visu to] turēt savā varā un ar visiem piederumiem mūžīgi valdīt ar [tām pašām] tiesībām, kā pārējie ordeņa vasaļi Kursā valda savus lēņus. To apliecinot, šai [grāmatai] ir piekārts mūsu zīmogs. Dots Daugavgrīvā, trešajā dienā pirms Debessbraukšanas dienas, Tā Kunga 1320. gadā.

Faila hronoloģija

Uzklikšķini uz datums/laiks kolonnā esošās saites, lai apskatītos, kā šis fails izskatījās tad.

Datums/LaiksAttēlsIzmēriDalībnieksKomentārs
tagadējais2010. gada 3. decembris, plkst. 10.152010. gada 3. decembris, plkst. 10.15 versijas sīktēls2 000 × 1 365 (4,15 MB)Buks Artis (Diskusija | devums)Vecākā zināmā lēņa grāmata Kurzemē datēta ar 1320. gada 5. jūliju un izsniegta Tontegodem.
  • Šo failu nevar pārrakstīt.

Šajās 2 lapās ir saites uz šo failu: