Atšķirības starp "Samsons Hermanis" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
Hermanis Samsons (''Hermann Samson'', 1579.–1643.) - reliģisks un politisks darbinieks [[Livonija|Livonijā]] XVI-XVII gs. mijā, Vidzemes [[superintendants]].
 
Hermanis Samsons (''Hermann Samson'', 1579.–1643.) - reliģisks un politisks darbinieks [[Livonija|Livonijā]] XVI-XVII gs. mijā, Vidzemes [[superintendants]].
  
Dzimis Rīgā 1579. gadā. Ar [[Rīgas rāte]]s finansiālu atbalstu 1599. gadā studējis latīņu un grieķu literatūru Rostokas universitātē, vēlāk apguva luterāņu teoloģiju Vitenbergas universitātē. 1608. gadā, atgriezies Rīgā, Samsons kļuva par Doma un Pētera baznīcas mācītāju, bet 1622. gadā tika iecelts par Vidzemes superintendentu. Pateicoties oratora dotībām, īpašu piekrišanu plašākā publikā viņš izpelnījās ar saviem sprediķiem, iesaukts par "Bībeles Herkulesu" (''Hercules biblicus'').
+
Dzimis Rīgā 1579. gadā. Ar [[Rīgas rāte]]s finansiālu atbalstu 1599. gadā studējis latīņu un grieķu literatūru Rostokas universitātē, vēlāk apguva luterāņu teoloģiju Vitenbergas universitātē. 1608. gadā, atgriezies Rīgā, Samsons kļuva par Doma un Pētera baznīcas mācītāju, bet 1622. gadā tika iecelts par Vidzemes superintendantu. Pateicoties oratora dotībām, īpašu piekrišanu plašākā publikā viņš izpelnījās ar saviem sprediķiem, iesaukts par "Bībeles Herkulesu" (''Hercules biblicus'').
  
 
[[Kategorija:S]]
 
[[Kategorija:S]]

Versija, kas saglabāta 2013. gada 19. septembris, plkst. 08.00

Hermanis Samsons (Hermann Samson, 1579.–1643.) - reliģisks un politisks darbinieks Livonijā XVI-XVII gs. mijā, Vidzemes superintendants.

Dzimis Rīgā 1579. gadā. Ar Rīgas rātes finansiālu atbalstu 1599. gadā studējis latīņu un grieķu literatūru Rostokas universitātē, vēlāk apguva luterāņu teoloģiju Vitenbergas universitātē. 1608. gadā, atgriezies Rīgā, Samsons kļuva par Doma un Pētera baznīcas mācītāju, bet 1622. gadā tika iecelts par Vidzemes superintendantu. Pateicoties oratora dotībām, īpašu piekrišanu plašākā publikā viņš izpelnījās ar saviem sprediķiem, iesaukts par "Bībeles Herkulesu" (Hercules biblicus).