Atšķirības starp "Amjēnas miera līgums" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Amjēnas miera līgums''' (an. ''Treaty of Altranstädt'', vc. ''Altranstädter Friede'', kr. ''Альтранштедтский мир'') – 1802. gadā noslēgts miera līgums starp Lielbritāniju, Franciju un Batāvijas republiku. Lielbritānija apņēmās atstāt Francijai un tās sabiedrotajiem atņemtās [[kolonija]]s un Maltu, Francija – atstāt okupēto Romu, Neapoli un Elbas salu. Līgumslēdzējas puses savas saistības tā arī neizpildīja.
+
'''Amjēnas miera līgums''' (an. ''The Treaty of Amiens'', vc. ''Friede von Amiens'', kr. ''Амьенский мир'') – 1802. gada 25.-27. martā Amjenā parakstīts miera līgums starp Lielbritāniju no vienas, Franciju, Spāniju un Batāvijas republiku no otras puses. Lielbritānija apņēmās atstāt Francijai un tās sabiedrotajiem atņemtās [[kolonija]]s un Maltu, Francija – atstāt okupēto Romu, Neapoli un Elbas salu. Līgumslēdzējas puses savas saistības tā arī neizpildīja.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
  
 
* Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 219. lpp.
 
* Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 219. lpp.
 +
 +
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 +
 +
* [http://www.napoleon-series.org/research/government/diplomatic/c_amiens.html The Treaty of Amiens
  
 
[[Kategorija:Līgumi, pakti, ūnijas]]
 
[[Kategorija:Līgumi, pakti, ūnijas]]

Versija, kas saglabāta 2016. gada 19. jūlijs, plkst. 06.49

Amjēnas miera līgums (an. The Treaty of Amiens, vc. Friede von Amiens, kr. Амьенский мир) – 1802. gada 25.-27. martā Amjenā parakstīts miera līgums starp Lielbritāniju no vienas, Franciju, Spāniju un Batāvijas republiku no otras puses. Lielbritānija apņēmās atstāt Francijai un tās sabiedrotajiem atņemtās kolonijas un Maltu, Francija – atstāt okupēto Romu, Neapoli un Elbas salu. Līgumslēdzējas puses savas saistības tā arī neizpildīja.

Literatūra par šo tēmu

  • Latvijas padomju enciklopēdija. - Galvenā enciklopēdija redakcija: Rīga, 1981., - 219. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu