Atšķirības starp "Kapitālisma paliekas" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kapitālisma paliekas''' - [[PSRS]] ideoloģiskajā sistēmā apzīmējums "buržuāziskās ideoloģijas un psiholoģijas, privātīpašnieciskās morāles atliekas cilvēku apziņā", kas izpaužas uzskatos, ieradumos un tradīcijās arī pēc [[Sociālistiska revolūcija|sociālistiskās revolūcijas]] uzvaras. Pie tām pieskaitīja parazītismu (dzīvošanu uz citu rēķina, nepelnot iztiku pašam), alkoholismu, huligānismu, blēdīšanos, mantkāri, birokrātismu un reliģiskos aizspriedumus, kas bija pretrunā ar t.s. sociālistisko morāli. "Darbaļaužu komunistiskā audzināšana, un vispirms audzināšana darbā, ir galvenais palieku pārvarēšanas līdzeklis cilvēkā. Cīņā ar kapitālisma paliekām liela nozīme ir sabiedrībai, kritikai un paškritikai, marksisma-ļeņinisma un ateisma propagandai, kā arī literatūrai un mākslai, kas šausta kapitālisma paliekas un rada pozitīvu varoņu tēlus."
+
'''Kapitālisma paliekas''' - [[PSRS]] ideoloģiskajā sistēmā apzīmējums "buržuāziskās ideoloģijas un psiholoģijas, privātīpašnieciskās morāles atliekas cilvēku apziņā", kas izpaužoties uzskatos, ieradumos un tradīcijās arī pēc [[Sociālistiska revolūcija|sociālistiskās revolūcijas]] uzvaras. Pie tām pieskaitīja parazītismu (dzīvošanu uz citu rēķina, nepelnot iztiku pašam), alkoholismu, huligānismu, blēdīšanos, mantkāri, birokrātismu un reliģiskos aizspriedumus, kas bija pretrunā ar t.s. sociālistisko morāli. "Darbaļaužu komunistiskā audzināšana, un vispirms audzināšana darbā, ir galvenais palieku pārvarēšanas līdzeklis cilvēkā. Cīņā ar kapitālisma paliekām liela nozīme ir sabiedrībai, kritikai un paškritikai, marksisma-ļeņinisma un ateisma propagandai, kā arī literatūrai un mākslai, kas šausta kapitālisma paliekas un rada pozitīvu varoņu tēlus."
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 24. septembris, plkst. 10.05

Kapitālisma paliekas - PSRS ideoloģiskajā sistēmā apzīmējums "buržuāziskās ideoloģijas un psiholoģijas, privātīpašnieciskās morāles atliekas cilvēku apziņā", kas izpaužoties uzskatos, ieradumos un tradīcijās arī pēc sociālistiskās revolūcijas uzvaras. Pie tām pieskaitīja parazītismu (dzīvošanu uz citu rēķina, nepelnot iztiku pašam), alkoholismu, huligānismu, blēdīšanos, mantkāri, birokrātismu un reliģiskos aizspriedumus, kas bija pretrunā ar t.s. sociālistisko morāli. "Darbaļaužu komunistiskā audzināšana, un vispirms audzināšana darbā, ir galvenais palieku pārvarēšanas līdzeklis cilvēkā. Cīņā ar kapitālisma paliekām liela nozīme ir sabiedrībai, kritikai un paškritikai, marksisma-ļeņinisma un ateisma propagandai, kā arī literatūrai un mākslai, kas šausta kapitālisma paliekas un rada pozitīvu varoņu tēlus."

Literatūra par šo tēmu

  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 192. lpp.