Atšķirības starp "Mācītāja sieks" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Mācītāja sieks''' jeb '''mācītāja sieciņš''' (vāc. ''Kastenkorn'') - nodevas graudā Vidzemē un Kurzemē viduslaikos un jauno laiku sākumā, ko saņēma mācītājs no [[mācītājmuiža]]s un savas [[draudze]]s zemniekiem kā daļu no mācītāja tiesas (parasti 1/10 no [[Desmitā tiesa|desmitās tiesas]]. Nosaukums cēlies no tā, ka tā bija pa [[Sieks|siekam]] katras labības veida no katras saimniecības.
+
'''Mācītāja sieks''' jeb '''mācītāja sieciņš''' (vāc. ''Kastenkorn'') - nodevas graudā Vidzemē un Kurzemē viduslaikos un jauno laiku sākumā, ko saņēma mācītājs no [[mācītājmuiža]]s un savas [[draudze]]s zemniekiem kā daļu no mācītāja tiesas (parasti 1/10 no [[Desmitā tiesa|desmitās tiesas]]). Nosaukums cēlies no tā, ka tā bija pa [[Sieks|siekam]] katras labības veida no katras saimniecības.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2011. gada 16. februāris, plkst. 18.38

Mācītāja sieks jeb mācītāja sieciņš (vāc. Kastenkorn) - nodevas graudā Vidzemē un Kurzemē viduslaikos un jauno laiku sākumā, ko saņēma mācītājs no mācītājmuižas un savas draudzes zemniekiem kā daļu no mācītāja tiesas (parasti 1/10 no desmitās tiesas). Nosaukums cēlies no tā, ka tā bija pa siekam katras labības veida no katras saimniecības.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens, Rīga, 2001., 180. lpp.