Atšķirības starp "Vaišjas" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauna lapa)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
* '''vaišjas''', arī '''vaišji''' (no sanskr. ''वैश्य, vaiśya'') - hierarhijā trešā varna, kuru veidoja brīvie, pilntiesīgie kopienu locekļi: zemnieki, lopkopji, daļa tirgotāju un amatnieku, kuri etniskā ziņā lielākā daļa bija no pirmsāriešu izcelsmes tautām. No m.ē. sākuma vērojama tendence zemniekus, kā arī lielu daļu amatnieku uzskatīt par ''[[Šudras|šudrām]]''.
+
* '''vaišjas''', arī '''vaišji''' (no sanskr. ''वैश्य, vaiśya'') - hierarhijā trešā [[varna]], kuru veidoja brīvie, pilntiesīgie kopienu locekļi: zemnieki, lopkopji, daļa tirgotāju un amatnieku, kuri etniskā ziņā lielākā daļa bija no pirmsāriešu izcelsmes tautām. No m.ē. sākuma vērojama tendence zemniekus, kā arī lielu daļu amatnieku uzskatīt par ''[[Šudras|šudrām]]''.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2011. gada 14. jūnijs, plkst. 13.29

  • vaišjas, arī vaišji (no sanskr. वैश्य, vaiśya) - hierarhijā trešā varna, kuru veidoja brīvie, pilntiesīgie kopienu locekļi: zemnieki, lopkopji, daļa tirgotāju un amatnieku, kuri etniskā ziņā lielākā daļa bija no pirmsāriešu izcelsmes tautām. No m.ē. sākuma vērojama tendence zemniekus, kā arī lielu daļu amatnieku uzskatīt par šudrām.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 6. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu