Atšķirības starp "Hilhena zemes tiesību projekts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Dāvida Hiltena zemes tiesību projekts''' - [[Pārdaugavas hercogiste]]s zemes tiesību kodeksa projekts, ko 1599. gada 8. martā hercogistes muižniecība uzticēja izstrādāt juristam un [[Romiešu tiesības|romiešu tiesību]] zinātājam, Rīgas pilsētas [[Sindiks|sindikam]] Dāvidam Hilhenam, kurš šo uzdevumu veica 5 mēnešos.
+
'''Dāvida Hiltena zemes tiesību projekts''' - [[Pārdaugavas hercogiste]]s zemes tiesību kodeksa projekts, ko pēc [[Livonijas ordinācijas|Livonijas ordinācijau]] plāna 1599. gada 8. martā hercogistes muižniecība uzticēja izstrādāt juristam un [[Romiešu tiesības|romiešu tiesību]] zinātājam, Rīgas pilsētas [[Sindiks|sindikam]] [[Hilhens Dāvids|Dāvidam Hilhenam]], kurš šo uzdevumu veica 5 mēnešos. Hilhena izstrādātais [[kodekss]] "Liefländische Landtrechte und Constitutiones", sākoties karam, tā arī neieguva likuma spēku un palika tikai projekts (zinātniskajā literatūrā daudzkārt analizēts, taču nekad tā arī nav iespiests). Tomēr līdz 1639. gadam kodeksu piemēroja Vidzemes tiesās kā pagaidu likumu, līdz to nomainīja Zviedrijas karalistes likumi.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2012. gada 22. augusts, plkst. 08.24

Dāvida Hiltena zemes tiesību projekts - Pārdaugavas hercogistes zemes tiesību kodeksa projekts, ko pēc Livonijas ordinācijau plāna 1599. gada 8. martā hercogistes muižniecība uzticēja izstrādāt juristam un romiešu tiesību zinātājam, Rīgas pilsētas sindikam Dāvidam Hilhenam, kurš šo uzdevumu veica 5 mēnešos. Hilhena izstrādātais kodekss "Liefländische Landtrechte und Constitutiones", sākoties karam, tā arī neieguva likuma spēku un palika tikai projekts (zinātniskajā literatūrā daudzkārt analizēts, taču nekad tā arī nav iespiests). Tomēr līdz 1639. gadam kodeksu piemēroja Vidzemes tiesās kā pagaidu likumu, līdz to nomainīja Zviedrijas karalistes likumi.

Literatūra par šo tēmu

  • Zeids Teodors. Senākie rakstītie Latvijas vēstures avoti līdz 1800. gadam. - Zvaigzne: Rīga, 1992., 102.-103. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu