Atšķirības starp "Junkuri" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Junkuri''' (vāc. ''Junker'', kr. ''юнкеры'', no vāc. ''Jung herren'' - "jauns kungs") - dižciltīgo ģimeņu dēlu, vēl netitulētu, apzīmējums vācu zemēs līdz XVIII gs.
+
'''Junkuri''' (vāc. ''Junker'', kr. ''юнкеры'', no vāc. ''Jung herren'' - "jauns kungs") - dižciltīgo ģimeņu dēlu, vēl netitulētu, apzīmējums vācu zemēs līdz XVIII gs. XIX gs un XX gs. pirmajā pusē publicistikā par ''junkuriem'' dēvēja konservatīvos Prūsijas lielgruntniekus, muižniekus un dižciltīgos virsniekus kā [[Kārta|kārtu]], neatkarīgi no indivīda vecuma. Krievijas impērijā "junkurs" bija karaskolas audzēknis.
  
== Komentāri ==
+
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
 
XIX gs un XX gs. pirmajā pusē par ''junkuriem'' dēvēja konservatīvos Prūsijas lielgruntniekus, muižniekus un dižciltīgos virsniekus kā [[Kārta|kārtu]], neatkarīgi no indivīda vecuma.
 
 
 
== Literatūra ==
 
  
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens: Rīga, 2001., 19. lpp.
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens: Rīga, 2001., 19. lpp.
  
 
[[Kategorija:Sabiedrība]]
 
[[Kategorija:Sabiedrība]]

Pašreizējā versija, 2013. gada 4. aprīlis, plkst. 07.51

Junkuri (vāc. Junker, kr. юнкеры, no vāc. Jung herren - "jauns kungs") - dižciltīgo ģimeņu dēlu, vēl netitulētu, apzīmējums vācu zemēs līdz XVIII gs. XIX gs un XX gs. pirmajā pusē publicistikā par junkuriem dēvēja konservatīvos Prūsijas lielgruntniekus, muižniekus un dižciltīgos virsniekus kā kārtu, neatkarīgi no indivīda vecuma. Krievijas impērijā "junkurs" bija karaskolas audzēknis.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens: Rīga, 2001., 19. lpp.