Atšķirības starp "Šariats" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Šariats''' (no ar. شريعة  - ''Shari’ah'' - kārtība) - [[Islams|islama]] visaptveroša tiesību sistēma, kas apkopo [[Korāns|Korāna]] un [[Sunna]]s atziņas reliģisku tiesību normu veidā.
+
'''Šariats''' (no ar. شريعة  - ''Shari’ah'' - "taka" jeb literāri "ceļš uz strautu") - [[Islams|islama]] visaptveroša tiesību sistēma, kas apkopo [[Korāns|Korāna]] un [[Sunna]]s atziņas reliģisku tiesību normu veidā. [[Musulmaņi]] parasti vārda "šariāts" vietā saka ’’Islama likums’’. Šariātam ir svarīga loma musulmaņu sabiedrībā visā pasaulē, jo arī mūsdienās islamticīgie turpina ievērot un pakļauties šariāta normām. Dažās islama valstīs šariāts ir tiesību sistēmas pamats, kas regulē civiltiesiskās attiecības, kā arī pilsoņu ikdienas dzīvi, savukārt, ir arī valstis, kuru tiesību sistēma ir daļējs šariāta un to Rietumu tiesību sajaukums, kuras pastāvēja viduslaikos, kad sākās eiropiešu ekspansija uz islama pasauli.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2010. gada 28. janvāris, plkst. 17.13

Šariats (no ar. شريعة - Shari’ah - "taka" jeb literāri "ceļš uz strautu") - islama visaptveroša tiesību sistēma, kas apkopo Korāna un Sunnas atziņas reliģisku tiesību normu veidā. Musulmaņi parasti vārda "šariāts" vietā saka ’’Islama likums’’. Šariātam ir svarīga loma musulmaņu sabiedrībā visā pasaulē, jo arī mūsdienās islamticīgie turpina ievērot un pakļauties šariāta normām. Dažās islama valstīs šariāts ir tiesību sistēmas pamats, kas regulē civiltiesiskās attiecības, kā arī pilsoņu ikdienas dzīvi, savukārt, ir arī valstis, kuru tiesību sistēma ir daļējs šariāta un to Rietumu tiesību sajaukums, kuras pastāvēja viduslaikos, kad sākās eiropiešu ekspansija uz islama pasauli.

Resursi internetā par šo tēmu