Atšķirības starp "Otrā Polijas dalīšana" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Jauna lapa: '''Otrā Polijas dalīšana''' - pēc jaunās Žečpospoļitas 1791. gada 3. maija konstitūcijas pieņemšanas, Krievijas impērija okupēja valsti un 1793. gada 12. janvār...)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Otrā Polijas dalīšana''' - pēc jaunās [[Žečpospoļita]]s 1791. gada 3. maija [[konstitūcija]]s pieņemšanas, [[Krievijas impērija]] okupēja valsti un 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalisti]] par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju (sk. [[Polijas sadalīšana]]). Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.
+
'''Otrā Polijas dalīšana''' - pēc [[Žečpospoļita]]s 1791. gada 3. maija jaunās [[konstitūcija]]s pieņemšanas, [[Krievijas impērija]] okupēja valsti un 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalisti]] par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju (sk. [[Polijas sadalīšana]]). Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2012. gada 4. jūlijs, plkst. 06.42

Otrā Polijas dalīšana - pēc Žečpospoļitas 1791. gada 3. maija jaunās konstitūcijas pieņemšanas, Krievijas impērija okupēja valsti un 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar Prūsijas karalisti par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju (sk. Polijas sadalīšana). Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 280.-281. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu