Atšķirības starp "Otrā Polijas dalīšana" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Otrā Polijas dalīšana''' - pēc [[Žečpospoļita]]s 1791. gada 3. maija jaunās [[konstitūcija]]s pieņemšanas, [[Krievijas impērija]] okupēja valsti un 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalisti]] par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju (sk. [[Polijas sadalīšana]]). Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.
+
'''Otrā Polijas dalīšana''' - pēc [[Žečpospoļita]]s 1791. gada 3. maija jaunās [[konstitūcija]]s pieņemšanas, pret to noskaņotie [[Magnāts|magnātu]] grupa noslēdza t.s. Targovicas konfederāciju, kuras līguma punkti tika sastādīti pēc tiešām no Pēterburgas atsūtītām instrukcijām. [[Krievijas impērija]] iesūtīja savu karaspēku, kas okupēja Polijas karalisti, bet 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalisti]] par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju. Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.
  
== Literatūra par šo tēmu ==
+
==== Literatūra par šo tēmu ====
  
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 280.-281. lpp.
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 280.-281. lpp.
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
 
  
 
[[Kategorija:Militārie konflikti un agresijas akti]]
 
[[Kategorija:Militārie konflikti un agresijas akti]]

Pašreizējā versija, 2017. gada 27. februāris, plkst. 07.59

Otrā Polijas dalīšana - pēc Žečpospoļitas 1791. gada 3. maija jaunās konstitūcijas pieņemšanas, pret to noskaņotie magnātu grupa noslēdza t.s. Targovicas konfederāciju, kuras līguma punkti tika sastādīti pēc tiešām no Pēterburgas atsūtītām instrukcijām. Krievijas impērija iesūtīja savu karaspēku, kas okupēja Polijas karalisti, bet 1793. gada 12. janvārī Sanktpēterburgā vienojās ar Prūsijas karalisti par atlikušās Žečpospoļitas teritorijas sadalīšanu un aneksiju. Krievija anektēja Austrumbaltkrievijas un Austrumukrainas zemes, savukārt Prūsija - teritorijas Polijas rietumos un ziemeļos.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 280.-281. lpp.