Atšķirības starp "Sunna" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(3 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Sunna''' (ar.: سنة - ''sunna'') - [[Allahs|Dieva]] pravieša [[Islams|islamā]] [[Muhameds, Dieva pravietis|Muhameda]] dzīves ceļš. Islamā ''Sunna'' ir otrais avots uzreiz pēc [[Korāns|Korāna]], jo "Dieva pravietis – labākais paraugs ir jums, tiem, kas, uz  Dievu cerības liek, Tiesas dienai dienai tic un Dievu jo bieži piemin". (sūra 33:21) Kad pravieša sievai jautāja par viņas vīra raksturu, viņa atbildēja ļoti vienkārši, ka tas esot Korāns, ar to viņa gribēja pateikt, ka Muhameda dzīve ir Korāna liecība. Balstoties uz šo izteikumu, pravietis visiem [[musulmaņi]]em ir tas, no kura jāņem piemērs veiksmīgai dzīvei. Sekojot Muhamedam, kurš atspoguļo Dieva žēlsirdību, var iegūt Dieva labvēlību un nopelnīt iekļūšanu Paradīzē. Viena no ''Sunnas'' formām ir [[Hadisas]], kas atspoguļo pravieša darbus un izteikumus.
+
'''Sunna''' (ar.: سنة - ''sunna'' - "paraža, uzvedība") - [[Islams|islama]] Svēto Rakstu daļa, kas izskaidro un papildina [[Korāns|Korānu]]. Radās VII-IX gs. un sastāv galvenokārt no [[Hadisas|hadisām]]. Šaurākā nozīmē par ''sunnu'' dēvē likumos un paražās ieteiktu un atbalstāmu darbību, kuras izpilde paredz atzinību, atlīdzību, bet neizpilde neparedz sodu, tikai nosodījumu.
 +
 
 +
Skat. arī: [[sunnītisms]]
 +
 
 +
==== Literatūra par šo tēmu ====
 +
 
 +
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens, Rīga, 2001., 181. lpp.
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
8. rindiņa: 14. rindiņa:
  
 
[[Kategorija:Islams]]
 
[[Kategorija:Islams]]
 +
[[Kategorija:Svētie raksti]]

Pašreizējā versija, 2016. gada 27. decembris, plkst. 12.14

Sunna (ar.: سنة - sunna - "paraža, uzvedība") - islama Svēto Rakstu daļa, kas izskaidro un papildina Korānu. Radās VII-IX gs. un sastāv galvenokārt no hadisām. Šaurākā nozīmē par sunnu dēvē likumos un paražās ieteiktu un atbalstāmu darbību, kuras izpilde paredz atzinību, atlīdzību, bet neizpilde neparedz sodu, tikai nosodījumu.

Skat. arī: sunnītisms

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Divergens, Rīga, 2001., 181. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu