Atšķirības starp "Tarhatums" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m (Resursi internetā par šo tēmu)
 
(2 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Tarhatums''' (kr. ''тархатум'') - izpirkuma maksa, ko senajā [[Mezopotāmija|Mezopotāmijā]] maksāja līgavainis līgavas vecākiem, kompensējot darba roku aizvešanu no to saimniecības.
+
'''Tarhatums''' - izpirkuma maksa, ko senajā [[Mezopotāmija|Mezopotāmijā]] maksāja līgavainis līgavas vecākiem, kompensējot darba roku aizvešanu no to saimniecības. Sastāvēja no "rokasnaudas" (''biblum'') iemaksas saderināšanās brīdī, un pamatmaksas, vedot jauno sievu prom no tās vecākiem. Laulības līguma pārkāpšanas gadījumā, ka vainīgs vīrs - zaudēja iemaksāto ''tarhatumu'', bet ja līgumu pārkāpa sievastēvs, tad tas atmaksāja ''tarhatumu'' divkāršā apmērā. Gadījumā, ja sieva pāragri mira, tās vīrs varēja viņas vecākiem pieprasīt atdot ''tarhatumu'' vai dot citu meitu par sievu mirušās vietā.
 +
 
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 
 +
* [http://www.historygosudiprava.ru/index.php?page=41 Tархатум - История государства и права зарубежных стран]
 +
* [http://www.vixri.ru/d/Kuchma%20V.V.%20_ch.1-2_Gosudarstvo%20i%20pravo%20Drevnego%20mira%20i%20Srednix%20vekov,%202001%20-%20548.pdf Кучма В.В. Государство и право Древнего мира и Средних веков. - Волгоградский государственный университет: Волгоград, 2001, 548 с.] ISBN 5-85534-468-1
  
 
[[Kategorija:Finanses]]
 
[[Kategorija:Finanses]]

Pašreizējā versija, 2009. gada 26. augusts, plkst. 15.42

Tarhatums - izpirkuma maksa, ko senajā Mezopotāmijā maksāja līgavainis līgavas vecākiem, kompensējot darba roku aizvešanu no to saimniecības. Sastāvēja no "rokasnaudas" (biblum) iemaksas saderināšanās brīdī, un pamatmaksas, vedot jauno sievu prom no tās vecākiem. Laulības līguma pārkāpšanas gadījumā, ka vainīgs vīrs - zaudēja iemaksāto tarhatumu, bet ja līgumu pārkāpa sievastēvs, tad tas atmaksāja tarhatumu divkāršā apmērā. Gadījumā, ja sieva pāragri mira, tās vīrs varēja viņas vecākiem pieprasīt atdot tarhatumu vai dot citu meitu par sievu mirušās vietā.

Resursi internetā par šo tēmu