Brēdlihs Silvio

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Silvio Brēdrihs (Silvio Alois Max Broedrich a.d.H. Kurmahlen, 1870–1952) – publicists, muižnieks, zemes kolonizācijas jautājumu speciālists.

Dzimis Mītavā (mūsd. Jelgava). 1889.-1892. gados studējis teoloģiju Tērbatas (mūsd. Tartu) universitātē. Atgriezies Kurzemē, apsaimniekojis Kurmāles muižu, kuru vēlāk mantoja. 1901.-1902. gadā arī Labraga muižas īpašnieks. Darbojies Goldingenas (mūsd. Kuldīga) pilsētas domē.

Pēc 1905. gada revolūcijas vīlies latviešu sabiedrībā un sāka noliegt jebkādu vācbaltiešu un latviešu simbiozi nākotnē. Organizējis zemes pirkšanu un vācu kolonistu ievešanu Kurzemē (galvenokārt vāciešus no Volīnijas guberņas). 1. pasaules kara laikā daudz publicējies par Baltijas etniskajiem un politiskajiem jautājumiem. Postulēja, ka Vācijai nepieciešams anektēt Krievijas impērijas Baltijas guberņas. 1918. gadā kļuvis par "Kurzemes zemes biedrības" (Landgesellschaft Kurland), vadījis organizētu zemes uzpirkšanu kolonistu ciemu ierīkošanai.

Pēc kara emigrējis uz Lietuvu, dzīvojis Kauņā. Kopš 1926. gada strādājis Iekšējās kolonizācijas veicināšanas biedrībā Berlīnē. No 1929. gada pasniedzis lauksaimniecības pamatus Jeserihā, Brandenburgā. No 1945. gada dzīvojis Holšteinā. Miris 1952. gadā.