Atšķirības starp "Masada" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Masada''' – 25. g.p.m.ē. celts praktiski neieņemams, augstas klints (450 m virs Nāves jūras līmeņa) virsotnē uzbūvēts [[cietoksnis]] [[Romas impērija]]s [[Palestīna]]s provincē, netālu no Nāves jūras. Klints perimetru virsotnē apjoza 1400 m garš un 4 m biezs mūris. Slavens ar to, ka 67. gadā to par savu bāzi izvēlējās Jeruzālemes tautas sacelšanās laikā sakautie un padzītie [[sikariji]]. Vairākus gadus tie terorizēja apkaimes iedzīvotājus, izlaupot ciemus, pārņēma savā kontrolē apkaimē esošās balzama ieguves plantācijas, šī vērtīgā produkta ieguvi un tirdzniecību, tādējādi nodrošinot sevi ar finanšu resursiem. 72. gadā cietoksni ielenca soda ekspedīcija, pilnībā bloķējot to, un piespiežot aizstāvjus pēc laika padoties.
+
'''Masada''' – 25. g.p.m.ē. celts praktiski neieņemams, augstas klints (450 m virs Nāves jūras līmeņa) virsotnē uzbūvēts [[cietoksnis]] [[Romas impērija]]s [[Palestīna]]s provincē, netālu no Nāves jūras. Klints perimetru virsotnē apjoza 1400 m garš un 4 m biezs mūris. Slavens ar to, ka 67. gadā to par savu bāzi izvēlējās Jeruzālemes tautas sacelšanās laikā sakautie un padzītie [[sikariji]] (~1000 cilvēku). Vairākus gadus tie terorizēja apkaimes iedzīvotājus, izlaupot ciemus, pārņēma savā kontrolē apkaimē esošās balzama ieguves plantācijas, šī vērtīgā produkta ieguvi un tirdzniecību, tādējādi nodrošinot sevi ar finanšu resursiem. 72. gadā cietoksni ielenca soda ekspedīcija, pilnībā bloķējot to, un piespiežot aizstāvjus pēc laika padoties.
  
 
[[Kategorija:Cietokšņi]]
 
[[Kategorija:Cietokšņi]]

Versija, kas saglabāta 2017. gada 28. janvāris, plkst. 12.45

Masada – 25. g.p.m.ē. celts praktiski neieņemams, augstas klints (450 m virs Nāves jūras līmeņa) virsotnē uzbūvēts cietoksnis Romas impērijas Palestīnas provincē, netālu no Nāves jūras. Klints perimetru virsotnē apjoza 1400 m garš un 4 m biezs mūris. Slavens ar to, ka 67. gadā to par savu bāzi izvēlējās Jeruzālemes tautas sacelšanās laikā sakautie un padzītie sikariji (~1000 cilvēku). Vairākus gadus tie terorizēja apkaimes iedzīvotājus, izlaupot ciemus, pārņēma savā kontrolē apkaimē esošās balzama ieguves plantācijas, šī vērtīgā produkta ieguvi un tirdzniecību, tādējādi nodrošinot sevi ar finanšu resursiem. 72. gadā cietoksni ielenca soda ekspedīcija, pilnībā bloķējot to, un piespiežot aizstāvjus pēc laika padoties.