Tillihs Pauls Johanness

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Pauls Johanness Tillihs

Pauls Johanness Tillihs (Paul Johannes Tillich, 1886. gada 20. augusts - 1965. gada 22. oktobris) - teologs un kristīgā eksistenciālisma domātājs. Līdz ar Karlu Bartu tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem protestantu teologiem XX gadsimtā.

Dzimis Štarcēdeles (Starzeddel) ciematā, toreiz Vācijas, bet tagad Polijas teritorijā, luterāņu mācītāja ģimenē. Studēja Berlīnes, Tībingenes un Halles universitātēs. 1911. gadā ieguva doktora grādu Breslavas universitātē. 1. Pasaules kara laikā bija armijā kā kapelāns. Pēc kara pasniedza Berlīnes, Marburgas, Drēzdenes, Leipcigas un Frankfurtes universitātēs. Bija nacistu pretinieks, tāpēc 1933. gadā tika atlaists no darba. Pēc Reinharda Nībūra ielūguma pārcēlās uz ASV, kur pasniedza Savienības teoloģijas seminārā (Union Theological Seminary in the City of New York) Ņujorkā, vēlāk pasniedza Hārvarda universitātē, bet mūža beigās - Čikāgas universitātē.

Literatūra par šo tēmu

  • Roberts Mūks, Reliģija un kultūra. - Rīga: Jāņa sēta, 1997., 148 lpp.

  • Renate Albrecht & Werner Schüßler (Hgg.): Paul Tillich. Sein Leben. - Lang: Frankfurt am Main, 1993
  • Hannah Tillich: Ich allein bin. Mein Leben. - Mohn: Gütersloh, 1993
  • Paul Tillich: Impressionen und Reflexionen. Ein Lebensbild in Aufsätzen, Reden und Stellungnahmen. - Evangelisches Verlagswerk: Stuttgart, 1972
  • Gerhard Wehr: Paul Tillich. In Selbstzeugnissen und Bilddokumenten dargestellt. - Rowohlt: Reinbek, 1979

Resursi internetā par šo tēmu