Atšķirības starp "Rusi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns ieraksts)
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Rusi''' (no zv. ''rods'' - "airētājs") - agrajos viduslaikos Austrumeiropā lietots apzīmējums skandināviem (somi par "rudsi" dēvēja tikai zviedrus), kas tur sirot un tirgoties. X-XII gs. [[Senkrievu kņazistes|senkrievu kņazistēs]] tā dēvēja daļu profesionālo karavīru, [[Kņazs|kņazu]] [[Karadraudze|karadraudžu]] vietējos skandināvu izcelsmes locekļus, nošķirot no skandināviem, t.s. [[varjagi]]em.
+
'''Rusi''' (no zv. ''rods'' - "airētājs", skr. ''русь'') - agrajos viduslaikos Austrumeiropā lietots apzīmējums skandināviem (somi par "rudsi" dēvēja tikai zviedrus), kas tur sirot un tirgoties. X-XII gs. [[Senkrievu kņazistes|senkrievu kņazistēs]] tā dēvēja daļu profesionālo karavīru, [[Kņazs|kņazu]] [[Karadraudze|karadraudžu]] vietējos skandināvu izcelsmes locekļus, nošķirot no skandināviem, t.s. [[varjagi]]em. Acīmredzot no šī vārda vēlākos gadsimtos atvasināts zemes apzīmējums "Krievzeme" (''Русь''), "krievi" (''русские'') un jaunajos laikos valsts nosaukums "Krievija" (''Россия'').
  
 
Skat. Arī: [[normaņi]], [[vikingi]]
 
Skat. Arī: [[normaņi]], [[vikingi]]
  
 
[[Category:Sabiedrība]]
 
[[Category:Sabiedrība]]

Versija, kas saglabāta 2015. gada 8. augusts, plkst. 07.48

Rusi (no zv. rods - "airētājs", skr. русь) - agrajos viduslaikos Austrumeiropā lietots apzīmējums skandināviem (somi par "rudsi" dēvēja tikai zviedrus), kas tur sirot un tirgoties. X-XII gs. senkrievu kņazistēs tā dēvēja daļu profesionālo karavīru, kņazu karadraudžu vietējos skandināvu izcelsmes locekļus, nošķirot no skandināviem, t.s. varjagiem. Acīmredzot no šī vārda vēlākos gadsimtos atvasināts zemes apzīmējums "Krievzeme" (Русь), "krievi" (русские) un jaunajos laikos valsts nosaukums "Krievija" (Россия).

Skat. Arī: normaņi, vikingi