Atšķirības starp "Latviešu baltie strēlnieki" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Latviešu baltie strēlnieki''' (angl. latvian white riflemen, vāc. Lettische Weiße Gewehrschützen, kr. белые латышские стрелки) - no bijušajiem [[latviešu strēlnieki]]em komplektētas militārās vienības [[Krievijas pilsoņu karš|Krievijas pilsoņu kara]] laikā, kuras reāli vai formāli bija pret [[Lielinieki|lielinieku]] varu. Bija nokomplektētas 2 lielākas vienības:
+
'''Latviešu baltie strēlnieki''' (angl. latvian white riflemen, vāc. Lettische Weiße Gewehrschützen, kr. белые латышские стрелки) - nosacīts apzīmējums no bijušajiem [[latviešu strēlnieki]]em komplektētām militārām vienībām [[Krievijas pilsoņu karš|Krievijas pilsoņu kara]] laikā, kuras reāli vai formāli bija pret [[Lielinieki|lielinieku]] varu. Bija nokomplektētas 2 lielākas vienības:
 
* [[Imantas pulks]]
 
* [[Imantas pulks]]
 
* [[Troickas bataljons]]
 
* [[Troickas bataljons]]

Versija, kas saglabāta 2011. gada 13. janvāris, plkst. 20.40

Latviešu baltie strēlnieki (angl. latvian white riflemen, vāc. Lettische Weiße Gewehrschützen, kr. белые латышские стрелки) - nosacīts apzīmējums no bijušajiem latviešu strēlniekiem komplektētām militārām vienībām Krievijas pilsoņu kara laikā, kuras reāli vai formāli bija pret lielinieku varu. Bija nokomplektētas 2 lielākas vienības:

1920. gada pavasarī un vasarā daļas evakuētas uz Latviju, kur tika izformētas: daļu demobilizēja vai ieskaitīja citās karaspēka daļās, bet pārējos nosūtīja uz Latgales fronti robežapsardzībai (līdz miera līguma noslēgšanai).

Bez tam arī atsevišķi daudzi virsnieki un karavīri dienēja vai piedalījās "balto" kustībā, piemēram, Kolčaka armijā: pulka komandieris bija Aleksandrs Kaupiņš (Александр Каупиньш), virspavēlnieka štāba daļas operatīvās nodaļas priekšnieks Pēteris Daukšs (Петерис Даукшс), diviziona komandiera vietnieks Ernests Dolmanis (Эрнест Долманис), bataljona komandieris štabskapitans Andrejs Bubinduss (Андрейс Бубиндусс, vēlāk Troickas bataljonā), apakšpulkvedis Teodors Breže (Теодор Бредже), Irkutskas karaskolas priekšnieka vietnieks Pēteris Liepiņš (Петерис Лиепиньш), kara tiesnesis Pēteris Bluķis (Петерис Блукис - no 1921. līdz 1922. gadam Pieamūras Pagaidu valdības Iekšlietu ministrijas policijas departamenta direktors, 1922. gadā Sibīrijas demokrātiskās republikas iekšlietu ministrs), armijas inženieris Frīdrihs Upe (Фридрихс Упе) u.c. Rezerves ģenerālmajors P.Mežaks (П.Межакс) bija Čitas pilsētas kara gubernators, pulkvedis F.Briedis it kā vadījis "Dzimtenes un brīvības glābšanas savienības" izlūkošanas nodaļu u.c.

Resursi internetā par šo tēmu